Podmenu:

Křesťanská akademie

Další informace o České křesťanské akademii na webu: http://www.krestanskaakademie.cz/

Aktuální program

Čtvrtek 10.1.2019 -Samíra SIBAI: Život v Sýrii před válkou a během války
Samíra je lékařka syrsko-českého původu. Většinu života prožila v Sýrii, v městě Homs. Její rodina se do ČR vrátila v roce 2012, když syrský režim začal Homs bombardovat. Svými přednáškami se snaží šířit povědomí o syrském konfliktu.

Úterý 12.2.2019 již od 18:00! - Jiří PADEVĚT: Průvodce protektorátní Prahou
J. Padevět je český spisovatel, knihkupec a nakladatel. V r. 2014 získal cenu Magnesia Litera za knihu Průvodce protektorátní Prahou. Za stejnou publikaci obdrželi i ocenění Slovník roku 2013.

Úterý 5.3.2019 - doc. PhDr.Tomáš PETRÁČEK, Ph.D., Th.D.: Rozdělená společnost, rozdělená církev (Dnešní situace očima historika)
Většina lidí i občanů si stěžuje na rozdělení společnosti, kterou vnímají jako výrazně horší než v minulosti. Tento dojem potvrzují i odborníci. Podobně věřící prožívají pocit rozdělené církve, polarizace v církvi i společnosti se stupňuje. Lze najít východisko? Sociální a církevní dějiny nám zde mohou pomoci zjistit, jaký vývoj tomu předcházel a naznačit možná řešení.
Tomáš Petráček je český katolický kněz, historik a teolog. Publikoval mnoho studií ze sociálních dějin středověku i z moderní doby. Zabývá se též moderní biblickou kritikou. Působí v Hradci Králové jako univerzitní kaplan a přednáší historii na dvou fakultách. Je postulátorem blahořečení P. Josefa Toufara.

Úterý 9.4.2019 17:00 – V rámci festivalu Jeden svět: Bez viditelných příznaků – film o konfliktu na Ukrajině
A následně – Zdeněk CHALOUPKA: Zapomenutá válka na východní Ukrajině
Dokumentarista Zdeněk Chaloupka jezdí do oblasti téměř čtyři roky a snaží se přinášet svědectví obyčejných lidí, pro které se válka stala každodenní realitou. Zatímco z médií válka na Ukrajině nadobro zmizela, střílet se ve skutečnosti nikdy nepřestalo.

Úterý 21.5.2019 již od 18:00! - – Lenka HRABALOVÁ: Etiopie - cesta do minulosti
Starobylý kraj, kde prý kdysi vládla mocná královna ze Sáby, je dnes kolébkou afrického křesťanství. Etiopští poutníci cestují celé dny aby na svátky navštívili nádherné podzemní kostely, jiní zase do těch svých šplhají po vysokých skalách. V této nádherné zemi se mísí staré křesťanství s muslimskou tradicí a divokými kmeny, žijícími na dalekém jihu.
Lenka Hrabalová je vystudovaná arabistka s nehynoucí láskou k Subsaharské Africe, Blízkému východu a kdejaké další oblasti s prašnými cestami a neprobádanými pustinami. S oblibou cestuje stopem, spává pod hvězdami v palmových hájích a nad hrnkem čaje pozoruje hemžení v od civilizace odříznutých maloměst.

Pátek 14.6.2019 již od 18 hod.! (u sv. Havla) – Petr HRUŠKA: Večer zhudebněné poezie – zpěv/ autorské čtení/ beseda
Petr Hruška je český básník., scenárista, literární historik a vědec. Jeho žena jej doprovází na metalofon. Zhudebňují básně Holana, Kafky nebo Šiktance.

Středa 21.8.2019 již od 17 hod.! (u sv. Havla) – Mezinárodní a capella skupina: LET'S GO! (Pojďme!) – koncert

Pravidelné místo a čas konání: ve sboru Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15 v Ml. Boleslavi většinou v 19:00 h.

Místní skupina v Mladé Boleslavi

Místní skupina v Mladé Boleslavi byla založena v r. 1994.
Kontakt: Miroslav Jirounek
tel.: 724 036 963, e-mail: jirounek@essentials.cz

Přehled již uskutečněných akcí

V přiložených souborech vidíte celou historii místní skupiny.

Ke stažení: ka-history-6.pdf, 701 kB; ka_20_let.pdf, 398 kB

Pojď a podívej se! (Jan 1,46)