Podmenu:

Křesťanská akademie

Další informace o České křesťanské akademii na webu: http://www.krestanskaakademie.cz/

Aktuální program

čtvrtek 20.9.2018 již od 18:00 – Mgr. Jiří JUST, Th.D.: Historická Jednnota bratrská v exilu
Jiří Just je historik se zaměřením na náboženské dějiny zemí Koruny české v období raného novověku. Pracuje na Historickém ústavu ČSAV a zabývá se dějinami české reformace, zejména Jednoty bratrské a její knižní kuturou.

Středa 24.10.2018 – Daniel HŮLE: Dluhy, exekuce, problém nás všech (O byznysu s chudobou, o hledání řešení.)
Daniel HŮLE pracuje v oboru demografie a sociologie. V letech 1996 až 2002 se podílel na řízení romského komunitního centra na Praze 5, od roku 2002 pracuje jako TSP s romskou mládeží. 2003 až 2005 zaměstnán jako vychovatel v diagnostickém ústavu. V současné době vede Program pracovního poradenství v organizaci Člověk v tísni o.p.s..

Neděle 28.10.2018 – vernisáž výstavy: Akademický malíř František SEGERT – Portréty významných osobností
ČKA pořádá výstavu jako spoluorganizátor u příležitosti 100. výročí republiky spolu s Muzeem Mladoboleslavska a se Spolkem přátel umění Ml. Boleslav.

Úterý 4.12.2018 - Libor PRUDKÝ, Ing., Phd.: Co dál se společností, v níž žijeme
Co všechno se mění a jak? Zdroje neporozumění a nepochopení. opuštěné cesty k řešení, možnosti a výzvy aneb kudy k přežití. Cesty k otevřené společnosti.
Libor Prudký je sociolog, působí na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze a v Centru sociálních a ekonomických strategií při Fakultě sociálních věd UK. Je autorem řady monografií, zvláště na téma hodnot a na téma bezdomovství. Publikuje i drobné studie a eseje, např. v deníku Referendum, v Britských listech, v Českém rozhlasu plus, atd.

Čtvrtek 10.1.2019 -Samíra SIBAI: Život v Sýrii před válkou a během války
Samíra je lékařka syrsko-českého původu. Většinu života prožila v Sýrii, v městě Homs. Její rodina se do ČR vrátila v roce 2012, když syrský režim začal Homs bombardovat. Svými přednáškami se snaží šířit povědomí o syrském konfliktu.

Úterý 12.2.2019 již od 18:00! - Jiří PADEVĚT: Průvodce protektorátní Prahou
J. Padevět je český spisovatel, knihkupec a nakladatel. V r. 2014 získal cenu Magnesia Litera za knihu Průvodce protektorátní Prahou. Za stejnou publikaci obdrželi i ocenění Slovník roku 2013.

Úterý 5.3.2019 - doc. PhDr.Tomáš PETRÁČEK, Ph.D., Th.D.: Rozdělená společnost, rozdělená církev (Dnešní situace očima historika)
Většina lidí i občanů si stěžuje na rozdělení společnosti, kterou vnímají jako výrazně horší než v minulosti. Tento dojem potvrzují i odborníci. Podobně věřící prožívají pocit rozdělené církve, polarizace v církvi i společnosti se stupňuje. Lze najít východisko? Sociální a církevní dějiny nám zde mohou pomoci zjistit, jaký vývoj tomu předcházel a naznačit možná řešení.
Tomáš Petráček je český katolický kněz, historik a teolog. Publikoval mnoho studií ze sociálních dějin středověku i z moderní doby. Zabývá se též moderní biblickou kritikou. Působí v Hradci Králové jako univerzitní kaplan a přednáší historii na dvou fakultách. Je postulátorem blahořečení P. Josefa Toufara.

Úterý 9.4.2019 17:00 – V rámci festivalu Jeden svět: Bez viditelných příznaků – film o konfliktu na Ukrajině
A následně – Zdeněk CHALOUPKA: Zapomenutá válka na východní Ukrajině
Dokumentarista Zdeněk Chaloupka jezdí do oblasti téměř čtyři roky a snaží se přinášet svědectví obyčejných lidí, pro které se válka stala každodenní realitou. Zatímco z médií válka na Ukrajině nadobro zmizela, střílet se ve skutečnosti nikdy nepřestalo.

Pátek 14.6.2019 (u sv. Havla) – Petr HRUŠKA: Normalizované životy – zpěv/ autorské čtení/ beseda

Pravidelné místo a čas konání: ve sboru Českobratrské církve evangelickév Husově ulici 199/15 v Ml. Boleslavi vždy v 19:00 h.

Pravidelné místo a čas konání: ve sboru Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15 v Ml. Boleslavi vždy v 19:00 h.

Místní skupina v Mladé Boleslavi

Místní skupina v Mladé Boleslavi byla založena v r. 1994.
Kontakt: Miroslav Jirounek
tel.: 724 036 963, e-mail: jirounek@essentials.cz

Přehled již uskutečněných akcí

V přiložených souborech vidíte celou historii místní skupiny.

Ke stažení: ka-history-5.pdf, 670 kB; ka_20_let.pdf, 398 kB

Všichni kdo žízníte, pojďte k vodě. (Iz 55,1)