Podmenu:

Křesťanská akademie

Další informace o České křesťanské akademii na webu: http://www.krestanskaakademie.cz/

Aktuální program

čtvrtek 12.1.2017 - Jefim FIŠTEJN: Svět v roce 2017 – hrozby a naděje
J. Fištejn je česky píšící publicista, esejista a scenárista. Narodil se v ukrajinském Kyjevě. Od roku 1969 žil v Praze, kde pracoval jako překladatel. Po podpisu Charty 77 byl pronásledován a donucen emigrovat. Působil pak jako politický komentátor rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa, kde se specializoval především na středoevropskou a východoevropskou oblast. Po převratu se vrátil a byl několik let šéfredaktorem Lidových novin. Od devadesátých let je externím spolupracovníkem rozhlasové stanice Český rozhlas Dvojka.
Jeho přednáška se bude týkat vztahů USA a Ruska, situace na Středním Východě a pohovoří o obecných hrozbách evropské civilizace.

čtvrtek 23.3.2017 - Ondřej KUNDRA: Třetí dezinformační válka
Máme se bát dezinformací? Jak se v záplavě řady protichůdných zpráv vyznat? A jde to vůbec?
Ondřej Kundra je český novinář. S Respektem spolupracuje od roku 1999, nyní je stálým členem redakce. Ve svých textech popisuje především dobrodružný svět české politiky se zaměřením na korupci a veřejné zakázky, působení ruských tajných služeb v Evropě a islámský radikalismus. U nakladatelství Akademie vydal dvě knihy - „Meda Mládková. Můj úžasný život“ a „Putinovi agenti. Jak ruští špioni kradou naše tajemství“.

středa 5.4. 2017- Prof. Mgr. Martin C. PUTNA, Dr. - Od svatého Vladimíra k Vladimiru Putinovi
Proč a jak rozumět ruským duchovním dějinám a proč se zajímat o Ukrajinu?
Martin C. Putna je český katolický literární historik a kritik, překladatel, zpěvák, moderátor a pedagog Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. Jedním jeho tématem je literatura ruského exilu 20. století. Vzhledem k sílícímu politickému vlivu Ruska napsal knihu „Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity“. Jiné jeho literární téma se týká reflexe společenského a duchovního dění v letech kolem sametové revoluce.

čtvrtek 4.5.2017 již v 18:00! - Mons. Václav MALÝ : Papež František a jeho výzvy
Papež František v čele katolické církve získal svými kroky respekt napříč duchovními, kulturními i společenskými hranicemi. Čím tak zaujal?
Václav Malý je římskokatolický pomocný biskup pražský. V širokou veřejnou známost vešel za sametové revoluce v roce 1989, kdy moderoval velká lidová shromáždění. Byl spoluzakladatelem a prvním mluvčím Občanského fóra. Kromě práce v církvi jezdí po zemích, ve kterých se vyskytují političtí vězni. Navštěvuje jejich rodiny a snaží se je psychicky podpořit. Sepisuje petice a nenásilnou formou bojuje proti tamějším režimům.

čtvrtek 8.6.2017 - Prof. Ivana Noble, PhD. : O fundamentalismu
V čem teologie může pomoci člověku a církevnímu společenství, aby jejich čtení biblických textů, jejich duchovní život a jejich životní praxe byly zakotvené, ale ne fundamentalistické.
Ivana Noble přednáší teologii na Evangelické teologické fakultě UK v Praze, od roku 2016 vede Ekumenický Institut ETF UK. Bohosloví vystudovala na Husitské teologické fakultě a na katolické Heythrop College Londýnské univerzity.

asi zatím se ruší - Daniel ZISS - Architektura Jeruzaléma a Tel Avivu
Daniel Ziss studoval architekturu v izraelské Haifě a v Praze. Pracuje jako architekt, vyučuje na FFUK Praha moderní hebrejštinu a přednáší o izraelské architektuře. Píše a překládá. Vlastní projekty a realizace má v ČR, v Izraeli, v Německu, v Itálii a v dalších zemích v Evropě.

Pravidelné místo a čas konání: ve sboru Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15 v Ml. Boleslavi vždy v 19:00 h.

Místní skupina v Mladé Boleslavi

Místní skupina v Mladé Boleslavi byla založena v r. 1994.
Kontakt: Miroslav Jirounek
tel.: 724 036 963, e-mail: jirounek@essentials.cz

Přehled již uskutečněných akcí

V přiložených souborech vidíte celou historii místní skupiny.

Ke stažení: ka-history-3.pdf, 634 kB; ka_20_let.pdf, 398 kB

Jak úžasná jsou tvá díla! (Ž 66,3)