Podmenu:

Křesťanská akademie

Další informace o České křesťanské akademii na webu: http://www.krestanskaakademie.cz/

Aktuální program

Středa 21.8.2019 již od 17 hod.! (u sv. Havla) – Mezinárodní a capella skupina: LET'S GO! (Pojďme!) – koncert

Středa 30.10.2019Michael KOCÁB: Revoluce sametová nebo jako řemen?
O událostech r. 1989, o čerstvě vydané knize i o dnešku. M. Kocáb je hudební skladatel, zpěvák, občanský aktivista a bývalý politik.

Neděle 17.11.2019 (již od 16:00) – film: Něžná revoluce
Dokumentární film, Československo 1989, 70 min. Sestřih materiálů z r. 1989. (Následuje pochod od Městského divadla a film s besedou v Havelském parku.)

Pondělí 9.12.2019 – Daniel KROUPA
D. Kroupa je český politik, vysokoškolský učitel, autor odborných publikací, filozof a signatář Charty 77, někdejší předseda ODA. Po sametové revoluci byl poslancem, pak senátorem a vedoucím Katedry politologie a filozofie na Filozofické fakultě v Ústí nad Labem.

Čtvrtek 16.1.1020 – PaedDr. ICLic. Michal PODZIMEK, Ph.D., Th.D.: Náhrada za mrtvého Boha
Doba pozdní moderny je obdobím , kdy jen málokdo uvěří hotovým receptům na spásu své duše, natož aby věřil v celkový smysl vesmíru. Když tedy zklamaly všechny předvědecké (náboženské) i moderní (bezbožecké) recepty, stojí i křesťanství před otázkou, má-li co ještě do dnešní doby nabídnout!? Autor však předem upozorňuje, že přednáška není vhodná pro náboženské fundamentalisty. Michal Podzimek je katolický kněz. Působí na katedře filosofie a je proděkanem Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické na Technické univerzitě v Liberci.

Čtvrtek 13.2. 2020 – Martin BALCAR: Lidská práva – vyčpělé klišé nebo žhavé zboží?
Absolvoval obor sociální práce na Univerzitě Karlově. Byl vedoucím oddělení pro kampaně a aktivizmus v mezinárodní organizaci Amnesty International ČR. V minulosti řídil nadaci Divoké husy a Linku bezpečí. Pracoval rovněž v Diakonii Českobratrské církve evangelické.

Odkládá se: Filip JIROUŠ: Sinopsis – mapování čínské totality Sinolog a analytik projektu Sinopsis, vystudoval sinologii na Univerzitě Karlově.Během studia a v rámci projektu Sinopsis se zaměřuje na technologie v rukou čínského státu, digitální leninizmus a na situaci v menšinové oblasti Sin-t’iang.

Pravidelné místo a čas konání: ve sboru Českobratrské církve evangelické v Husově ulici 199/15 v Ml. Boleslavi většinou v 19:00 h.

Místní skupina v Mladé Boleslavi

Místní skupina v Mladé Boleslavi byla založena v r. 1994.
Kontakt: Miroslav Jirounek
tel.: 724 036 963, e-mail: jirounek@essentials.cz

Přehled již uskutečněných akcí

V přiložených souborech vidíte celou historii místní skupiny.

Ke stažení: ka-history-7.pdf, 703 kB; ka_20_let.pdf, 398 kB

Hospodine, nestůj daleko. (Žl, 22,20)