1. neděle adventní

28.11.2009, autor: Škoda K., kategorie: Ohlášky

Ohlášky 29. listopadu 2009

1. Dnes slavíme první neděli adventní – začátek církevního roku.

2. V týdnu budeme slavit tyto památky a svátky:
Pondělí: Svátek sv. Ondřeje, apoštola
Úterý: Sv. Edmunda Kapiána, kněze a mučedníka
Čtvrtek: Památka sv. Františka Xaverského, kněze
Pátek: Sv. Jana Damašského, kněze a učitele církve

3. Ode dneška platí zimní pořad bohoslužeb. Všechny mše sv. budou s výjimkou nedělní v 9:00 a 10:30 slouženy v kostele sv. Jana Nepomuckého.

4. Tento pátek je prvním pátkem v měsíci.

5. Tuto sobotu bude mše sv. u sv. Jana Nepomuckého již od 17:00 ke cti sv. Mikuláše. Po mši sv. se v kostele očekává příchod Mikuláše s nebeským průvodem. Děti, které se s ním chtějí setkat, nechť ještě dnes u oltáře sv. Josefa vyplní na připravené kartičky své jméno a věk a připevní je na nástěnku (pokud tak již neučinily).

6. Příští neděli (6.12.) se uskuteční v našem filiálním románském kostelíku sv. Mikuláše ve Vinci poutní slavnost. Mše sv. začne v 15:00 hod.

7. V pátek 4. prosince se uskuteční od 10:00 hod. další setkání maminek v mateřském centru v Zálužanské ulici. Tématem tohoto setkání je advent. Všechny maminky jsou srdečně zvány.

8. Sbírka z minulé neděle vynesla 11 801,- Kč.

9. V sobotu 12. prosince se bude konat v naší farnosti adventní duchovní obnova. Začátek bude od 10. hod. V rámci obnovy je možné navštívit i připravovaný adventní koncert od 15. hod. Všichni jste srdečně zváni. Současně s duchovním programem se zajišťují i aktivity pro vaše děti. Podrobnosti se objeví včas na vývěsce.

10. Kdo by chtěl ještě přispět jakoukoliv částkou na misijní kalendář nebo misie obecně, je možné tak učinit u jáhna Kamila během následujících dvou týdnů.

11. Tuto sobotu bude slavena mše sv. v polském jazyce (19:00, kostel sv. Jana Nepomuckého).

12. Tuto středu se na faře od 19:15 setká farní rada.

13. Příští neděli se uskuteční sbírka oblečení a obutí pro uprchlický tábor v Bělé pod Bezdězem. Zvlášť je zájem především o zimní doplňky (šály, čepice, rukavice…), ponožky a boty. Vybírají se také hračky, stolní hry apod. Vaše dary je možné donést příští neděli před a po mši sv. v 9:00 hod. na faru.

14. Po mši sv. je možné si v kostele zakoupit křesťanskou literaturu.

15. Ještě je možné si rozebrat Farní občasník z minulého týdne a nové číslo časopisu Milujte se.

16. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby, finanční, věcné a květinové dary.

Přejeme vám všem radostnou, pokojnou a požehnanou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: ohlasky-1.-nedele-adventni.doc, 120 kB

Učte se ode mě. (Mt 11,29)