1. neděle adventní

26.11.2011, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky z neděle 27. listopadu 2011

1. Dnes slavíme 1. neděli adventní, dnes je sbírka na pojištění diecéze.
2. Tento týden slavíme tyto církevní svátky a památky:
Středa: Svátek sv. Ondřeje, apoštola
Čtvrtek: Sv. Edmunda Kampiána, kněze a mučedníka
Sobota: Sv. Františka Xaverského, kněze

Příští neděle je 2. neděle adventní

3. Od zítřka začíná zimní pořad bohoslužeb: všechny večerní mše sv. budou slaveny v kostele sv. Jana Nepomuckého. V arciděkanském kostele budou pouze nedělní dopolední mše sv.

4. Každou sobotu v adventní době budou se konat ranní sobotní mše sv. (rorátní). Mše sv. začíná v 8:00hod.

5. Vznikající modlitební společenství Koinonie Jana Křtitele, působící na několika místech naší republiky, se sejde na faře tuto středu. Součástí společenství (Dům modlitby) bude četba Písma sv., meditace nad ním, chvály, díky a prosby. Všichni jste srdečně zváni. Setkání povede pan Němec. Začátek bude v 17:30.

6. V pátek se v mateřském centru v Zalužanské ulici bude konat přednáška o. Pavla na téma „Doprovázení dětí v duchovním životě“. Začátek v 10:00 hod. Maminky i s dětmi jsou srdečně zvány.

7. Tento pátek i sobota budou první v měsíci prosinci.

8. Kalendáře a diáře jsou ještě dnes k zakoupení v zákristii arciděkanského kostela, taktéž katechismus zvláště pro mladé, tzv. YouCat.

9. S adventem se nám také blíží příchod sv. Mikuláše do naší farnosti. I letos jsme jej pozvali, a to na pondělí 5. prosince (mše sv. bude v 17:00). Kdo by chtěl přispět Mikulášovi na jízdenku, aby opravdu a zavčas přijel (a něco s sebou přivezl), může tak učinit u o. Kamila, který bude jízdenku pro Mikuláše kupovat. Taktéž prosíme všechny děti, které se s Mikulášem chtějí setkat, aby se zapsali na nástěnku v arciděkanském kostele (vpředu).

10. Rovněž vepředu (v arciděkanském kostele) se již nachází tabule s plánem na tříkrálovou sbírku. Kdo byste se chtěl zapojit, prosím, už během adventu se zapište do konkrétní skupinky na konkrétní datum – jak vedoucí skupinek (nad 15 let), tak i děti tvořící 3 krále. Kostýmy budou k dispozici na faře.

Odkazy do dalších týdnů:
11. Adventní duchovní obnova bude v naší farnosti v sobotu 10. prosince.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné a květinové dary.
Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli!

Ke stažení: 1.-nedele-adventni.doc, 28 kB

Pokoj tomuto domu. (Lk 10,5)