Hlavní menu:


1. neděle adventní

01.12.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky
ohlášky farnosti

Dnes slavíme 1. neděle adventní.
Památky tohoto týdne:
Pondělí: Památka sv. Františka Xaverského, kněze
Úterý: Sv. Jana Damašského, kněze a učitele církve
Čtvrtek: Sv. Mikuláše, biskupa
Pátek: Památka sv. Ambrože, biskupa a učitele církve
Sobota: Slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu – doporučený svátek
Příští neděle: 2. neděle adventní.
Celou dobu adventní máme prožívat s vnitřní usebraností a touhou po Kristu.

1. Ve středu se koná Biblická hodina. Začátek na faře v 19:00.

2. Prosíme děti, které se letos chtějí setkat se sv. Mikulášem, aby se zapsali na tabuli u oltáře sv. Josefa. Vybírá se i dobrovolný příspěvek na jízdenku pro Mikuláše (vybírá Monika a Kamil). Setkání s Mikulášem proběhne ve středu při mši sv., která začne výjimečně už v 17:30 (v 17:00 modlitba růžence)!!! Po mši sv. a mikulášském setkání proběhne ministrantská schůzka.

3. Již se také připravuje průběh tříkrálové sbírky. Prosíme rodiče, aby své děti přihlásili na konkrétní datum, kdy budou moci chodit po tříkrálové koledě. Zápis probíhá na tabuli u oltáře sv. Josefa. Výtěžek letošní sbírky bude z velké části věnován na realizaci projektu nového domova pro seniory s alsheimerovou chorobou v Chotětově.

4. Prosíme také starší 15 let, aby pomohli s tříkrálovou sbírkou jako doprovod dětských skupinek tří králů. Prosíme, hlaste se u Moniky, Kamila nebo paní Vosáhlové a zapište se taktéž na tabuli – na konkrétní datum.

5. V sobotu se koná Farní duchovní obnova. Pokud je zájem o dětský program, nechť rodiče zapíší své děti opět na dětskou tabuli u sv. Josefa. V případě malého zájmu dětský program nebude. O jeho konání se dozvíte na internetových stránkách farnosti.

6. Příští neděli bude poutní mše sv. ve Vinci – v kostele sv. Mikuláše v 15:00. Start pro pěší poutníky v 13:45 od fary.

7. V zákristii je možné ještě si zakoupit stolní kalendáře na příští rok, také vánoční pohledy.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary i zapojení se do života farnosti.

Přejeme hezkou neděli a požehnaný advent!

Ke stažení: 1.-nedele-adventni-1.doc, 32 kB


Biblický citát na dnešní den
Jednejme podle Ducha. (Gal 5,25)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |