Hlavní menu:


1. neděle postní

20.02.2010, autor: Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky
ohlášky farnosti

Ohlášky 21. února 2010

1. Dnes slavíme 1. neděli postní.

2. V pondělí je svátek Stolce sv. Petra, apoštola.

3. Příští neděle je 2. neděle postní.

4. Sbírka z minulé neděle vynesla 10 316,- Kč. Účelem dnešní sbírky je Svatopetrský haléř.

5. Ve středu bude další biblická hodina. Začátek v 19:00 na faře.

6. Všechny pátky v době postní budou večerní mše sv. v 18:00hod. v arciděkanském kostele. Před páteční mší sv. od 17:15hod. se budeme modlit pobožnost křížové cesty. Ostatní večerní mše sv. nadále zůstávají v kostele sv. Jana.

7. V sobotu bude v 19:00 u sv. Jana Nepomuckého sloužena mše sv. v polském jazyce.

8. Postní doba je obdobím přípravy na Velikonoce. Obzvlášť v tomto čase křesťané prohlubují svůj vztah k Bohu, bližním a sobě samému skrze modlitbu, půst a konání milosrdných skutků. Česká katolická charita připravila výborný způsob, jak je možné prakticky vykonávat právě konání milosrdných skutků.

Víme, že máme kolem sebe mnoho potřebných lidí – ať už lidé bez domova, matky s dětmi v tísni, těžce nemocní, tělesně a mentálně postižení, uprchlíci, nebo také rodiny bez dostatečných finančních prostředků aj. Právě v době postní bychom na tyto lidi měli více myslet. Nestačí však jen se za ně modlit a postit – je třeba vypomoci i materiálně.

Proto každý z nás ty prostředky, které našetří třeba právě tím, že si něco v postě dobrovolně odepře, může věnovat nejpotřebnějším lidem.

Abychom na tuto postní almužnu nezapomněli, Česká katolická charita vyrobila pro tento účel kasičky, do kterých můžete celou postní dobu u vás doma vhazovat svou almužnu. Na konci postní doby se kasičky zde v kostele vyberou a jejich výtěžek bude zaslán skrze Charitu těm, kterým to každý z nás může přímo určit.

Kdo si papírovou kasičku nevyzvedl na popeleční středu, dostane ji dnes u vchodu do kostela. Projevme svou křesťanskou lásku postní almužnou těm, kteří toho opravdu potřebují!

Veškeré další informace ohledně této postní almužny (včetně poselství Sv. otce Benedikta XVI. k postní době) si můžete přečíst na nástěnce v kostele sv. Jana.

9. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby, finanční, věcné a
květinové dary.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: ; ohlášky 1. neděle postní, 113 kB


Biblický citát na dnešní den
Jednejme podle Ducha. (Gal 5,25)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |