1. neděle postní

16.02.2013, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky tohoto týdne
z neděle 17.února 2013

Dnes slavíme 1. neděle postní.
Dnes bude také mše sv. v mimořádné formě liturgie („předkoncilní“, 14:00, arciděkanský kostel).
Pátek: Svátek Stolce sv. Petra, apoštola
Příští neděle: 2. neděle postní

1. Ve středu bude na faře biblická hodina. Začátek v 19:00 hod.

2. Všechny pátky v době postní bude večerní mše sv. v 18:00hod. v arciděkanském kostele. Před páteční mší sv. od 17:15hod. se budeme modlit pobožnost křížové cesty.

3. Náboženství pro 9. třídu a prvák bude po celou dobu postní společné se středoškolským společenstvím, tedy začátek v 17:15 křížovou cestou, mše sv. a pak setkání na faře.

4. Postní doba je obdobím přípravy na Velikonoce. Obzvlášť v tomto čase křesťané prohlubují svůj vztah k Bohu, bližním a sobě samému skrze modlitbu, půst a konání milosrdných skutků.

Česká Charita připravila výborný způsob, jak je možné prakticky vykonávat právě tento třetí prvek celého postního období: konání milosrdných skutků.

Víme, že máme kolem sebe mnoho potřebných lidí – ať už lidé bez domova, matky s dětmi v tísni, těžce nemocní, tělesně a mentálně postižení, uprchlíci, nebo také rodiny bez dostatečných finančních prostředků aj. Právě v době postní bychom na tyto lidi měli více myslet. Nestačí však jen se za ně modlit a postit – je třeba vypomoci i materiálně.

Proto každý z nás ty prostředky, které našetří třeba právě tím, že si něco v postě dobrovolně odepře, může věnovat nejpotřebnějším lidem.

Papírové kasičky k postní almužně jsou připravené ke složení jsou vzadu na stolečku. Každý z vás si ji vyzvedněte (stačí i jedna do rodiny) a doma složte. Na začátku Velikonoční doby kasičky doneste zpět do kostela a Farní charita přerozdělí všechny příspěvky. Projevme svou křesťanskou lásku postní almužnou těm, kteří toho opravdu potřebují!

5. Příští neděli bude sbírka na Svatopetrský haléř.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary i zapojení se do života farnosti. Hezkou neděli a požehnaný půst!

Ke stažení: 1.-nedele-postni-1.doc, 30 kB

Nebeské království je jako kvas. (Mt 13,33)