13. neděle v mezidobí

02.07.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky z neděle 1. července 2012

Dnes slavíme 13. v mezidobí.

Slavnosti, svátky a památky tohoto týdne:

Úterý: svátek sv. Tomáše, apoštola

Středa: Památka sv. Prokopa, opata

Čtvrtek: Slavnost sv. Cyrila, mnicha, a Metoděje, biskupa, patronů Evropy a hlavních patronů Moravy – doporučený svátek.

Pátek: Sv. Marie Gorettiové, panny a mučednice

Příští neděle: 14. v mezidobí

1. Od dnešního dne platí prázdninový pořad bohoslužeb a farních aktivit:

Mše sv. jsou o prázdninách v tomto pořádku:

Neděle: 9:00, 10:30 a 18:00 v arciděkanském kostele

Pondělí, středa a pátek: pouze v 18:00 v arciděkanském kostele

Úterý a čtvrtek: pouze 7:30 v kostele sv. Jana Nepomuckého

Sobota: 18:00 v kostele sv. Jana Nepomuckého. Mše sv. v Domě s pečovatelskou službou bude vždy podle ohlášení týden dopředu.

2. Pořad bohoslužeb tento týden bude ještě upraven následovně: Mše sv. od pondělí do pátku budou všechny jen v 18:00 hod. Výjimkou je úterý, kdy bude mše sv. v 7:30 v kostele sv. Jana Nepomuckého.

3. Ve čtvrtek je možné sledovat mši sv. z Velehradu – na ČT2 nebo Noe v 10:30.

4. Tento týden je první pátek v měsíci. Zpovídat se bude v kostele od 17:00 hod., na konci mše sv. litanie k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu a svátostné požehnání.

5. Sobota je první sobotou v měsíci. Mše sv. bude navíc v kostele sv. Jana Nepomuckého v 8:00.

6. Salesiáni Dona Boska otvírají od nadcházejícího školního roku nový salesiánský internát pro chlapce z jakýchkoliv středních škol a učilišť v Praze. Internát bude veden v křesťanském duchu. Kapacita je omezená, základní informace jsou na letácích uprostřed kostela k rozebrání, nebo na nástěnce. Je možné si zamluvit místa i na přespříští rok.

7. Na mnoha místech již běží poutní sezona. Informace o některých poutích lze nalézt na nástěnkách.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary i zapojení se do života farnosti..

Přejeme požehnanou neděli.

Hle, váš Bůh! (Iz 40,9)