Hlavní menu:


19. neděle v mezidobí

08.08.2009, autor: P. Radek Vašinek, kategorie: Ohlášky
Farní informace

OHLÁŠKY 9. SRPNA 2009

• Dnes prožíváme 19. NEDĚLI V MEZIDOBÍ.
• V týdnu si připomeneme:
V pondělí je svátek sv. Vavřince, jáhna a mučedníka.
V úterý je památka sv. Kláry, panny.
Ve středu je památka sv. Františky de Chantal, řeholnice.
Ve čtvrtek je památka sv. Ponciána, papeže, a Hippolyta, kněze, mučedníků.
V pátek je památka sv. Maxmiliána Marie Kolbeho, kněze a mučedníka.
V sobotu je slavnost NANEBEVZETÍ PANNY MARIE – doporučený svátek.
Je to také poutní slavnost našeho farního arciděkanského kostela.
• Příští neděle je 20. NEDĚLE V MEZIDOBÍ.

• Bohoslužby v příštím týdnu budou v pravidelném pořadu. V sobotu o slavnosti Nanebevzetí Panny Marie bude v arciděkanském kostele od 17:00 hod. modlitba sv. růžence, v 17:30 pak nešpory ze slavnosti a v 18:00 hod. začne slavná poutní mše sv. V neděli bude hlavní mše sv. v 9:00 hod. ke cti Panny Marie.

• Sbírka z minulé neděle vynesla: 9 504, -

• Jako každým rokem, tak i letos se uskuteční již podevatenácté tradiční obnovená poutní slavnost ke cti Panny Marie Nanebevzaté v Solci u Kněžmosta. Pouť se uskuteční příští sobotu, tedy v den slavnosti, 15. srpna. Kostel bude otevřen od 13:00 hod., pobožnost začne od 13:30 a následně pak bude mše sv., kterou bude celebrovat litoměřický generální vikář P. Stanislav Přibyl. Plakátek s programem je také ve vývěsce před kostelem. Všichni jste srdečně zváni!

• Diecézní centrum života mládeže zve všechny mladé na jubilejní 40. letní diecézní setkání mládeže, které se uskuteční od úterý 11. 8. do neděle 16. 8. V Příchovicích. Mezi pozvanými hosty jsou např. kardinál Miloslav Vlk, litoměřický biskup Mons. Jan Baxant, P. Vítek Zatloukal, ředitel sekce pro mládež, MUDr. Martin Uher, záchranář hlavního města Prahy a další. Více podrobnosti k programu je možné se dozvědět z plakátku, který je umístěn ve vývěsce nebo na webových stránkách DCM. Všichni mladí lidé jsou srdečně zváni!

• Děkujeme Vám za Vaši přízeň, modlitby, finanční i věcné dary.

Přejeme Vám všem pokojnou a požehnanou neděli
i celý následující týden!

Ke stažení: Ohlášky v docx., 37 kB; Ohlášky v pdf., 73 kB


Biblický citát na dnešní den
Mladé víno do nových měchů. (Mk 2,22)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |