19. neděle v mezidobí

07.08.2010, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 8. srpna 2010

1. Dnes slavíme 19. neděli v liturgickém mezidobí.

2. V tomto týdnu nás čekají tyto památky a svátky:
Pondělí: Svátek sv. Terezie Benedikty od Kříže, panny a mučednice, patronky Evropy
Úterý: Svátek sv. Vavřince, jáhna a mučedníka
Středa: Památka sv. Kláry, panny
Čtvrtek: Sv. Jany Františky de Chantal, řeholnice
Pátek: Sv. Ponciána, papeže, a Hippolita, kněze, mučedníků
Sobota: Památka sv. Maxmiliána Marie Kolbeho, kněze a mučedníka

3. Příští neděle je poutní slavnost Panny Marie Nanebevzaté.

4. Tuto sobotu bude večerní mše sv. (18:00) z této slavnosti v arciděkanském kostele. Jako součástí vigilie bude růženec od 17:00 hod. a zpívané nešpory v 17:30. V neděli pak budou mariánské ranní chvály od 8:30.

5. Tuto sobotu bude také poutní slavnost ke cti Panny Marie Nanebevzaté v Solci u Kněžmosta. Kostel bude otevřený od 13. hod, růženec od 13:30, od 14. hod. bude mariánská hodinka, od 15. hod. pak vše završuje mše sv. Bližší informace na faře nebo u MUDr. Jana Tomana.

6. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné a květinové dary. Děkujeme těm, kteří vypomohli, aby naše kostely byly řádně uklizeny.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý následující prázdninový týden!

Ke stažení: ohlasky-19.-nedele-v-mezidobi.doc, 110 kB

O čem to rozmlouváte? (Lk 24,17)