2. neděle adventní

06.12.2010, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

1. Dnes slavíme 2. neděli adventní.

V tomto týdnu si připomeneme tyto památky a svátky:
Pondělí: Sv. Mikuláše, biskupa
Úterý: Památka sv. Ambrože, biskupa a učitele církve
Středa: Slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvotního hříchu – doporučený svátek
Čtvrtek: Sv. Jana Didaka Cuauhtlatoatzina
Sobota: Sv. Damasa i., papeže

Příští neděle je 3. neděle adventní

2. V době adventní se budeme ještě více snažit chodit po nemocných se svátostmi pomazání nemocných a eucharistie. Předvánoční doba je též velice vhodná k přijetí svátosti smíření (podle církevního přikázání ji má každý přijmout minimálně jednou do roka). Kdo víte o někom z vašeho okolí, určitě nám pomožte se zkontaktovat. Jde o spásu duší.

3. Dnes bude ve Vinci mše sv. od 15:00 hod. – poutní – před památkou sv. Mikuláše.

4. Ve středu, na Slavnost Neposkvrněného početí Panny Marie, bude večerní mše sv. od 18:00hod. v arciděkanském kostele. Předtím se budeme od 17:00hod. modlit růženec a od 17:30 zpívat nešpory.

5. V sobotu bude slavena v kostele sv. Jana konat rorátní mše sv. – ráno v 7:00hod.

6. Dnes po mši sv. bude pan Němeček vybírat na naší faře vaše dary pro uprchlický tábor (v Bělé pod Bezdězem).

7. Dnes bude také tzv. městský Mikuláš. Byli jsme opět letos osloveni, abychom přispěli svým dílem do těchto městských oslav. Začátek kratičkého vystoupení bude v 15:30hod.

8. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary.
Přejeme vám všem radostnou adventní dobu.

Ke stažení: Ohlasky-2.-nedele-adventni.doc, 111 kB

Bůh mě povolal. (Iz 49,1)