Hlavní menu:


2. neděle adventní

08.12.2007, autor: P. Radek Vašinek, kategorie: Ohlášky
Farní ohlášky na druhou neděli advení a následující dny

OHLÁŠKY 9. PROSINCE 2007

1. Dnes prožíváme 2. NEDĚLI ADVENTNÍ.

2. V týdnu si připomeneme:
· Ve čtvrtek je Památka sv. Lucie, panny a mučednice.
· V pátek je Památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve.

3. Příští neděle je 3. NEDĚLE ADVENTNÍ.

4. Sbírka z minulé neděle vynesla 10 352,-

5. Připomínáme, že se dnes odpoledne uskuteční benefiční koncert vánoční hudby a poezie, který pořádá Nadační fond NOVÁ ŠANCE. Koncert začne v 16:00 hod. v kostele sv. Jana Nepomuckého. (Na programu spolu s vánoční poezií zazní díla klasiků, české pastorely a koledy. Cena vstupného je 100 Kč.) Výtěžek koncertu bude věnován na protidrogovou prevenci.

6. Dále jste srdečně zváni na benefiční koncert, který je na podporu Mateřského centra Konvikt. Koncert se uskuteční v úterý, 11. prosince, od 18:00 hod. v kostele sv. Havla. Program koncertu naleznete ve vývěsce.

7. Třetí pozvání je na adventní koncert skupiny SOLIDEO. V jejich provedení zazní instrumentálně-vokální hudba od středověku až po baroko. Zajímavostí je, že hrají na různé historické hudební nástroje, jako jsou kravské, kozlí, mufloní a kamzičí rohy, středověké dudy, středověký cimbál, na flétny z kostí apod. Celý program je doprovázen slovem a účinkující vystupují v dobovém oděvu. Tento koncert se uskuteční v pátek 21. 12., od 17:00, v kostele sv. Jana Nepomuckého. Více informací naleznete opět na plakátu ve vývěsce. Na všechny tyto tři koncerty jste srdečně zváni!

8. Ve čtvrtek 13. 12. 2007, bude sloužit večerní mši sv. od 18:00 hod., generální vikář litoměřické diecéze, Mons. Karel Havelka, který se pak také účastní jednání farní rady.

9. V zákristii je možné si zakoupit vánoční pohlednice.

10. Duchovní správa Vám všem děkuje za Vaše modlitby, finanční, věcné i květinové dary.

Přejeme Vám všem radostnou, pokojnou a požehnanou adventní neděli i celý následující týden!

Ke stažení: Ohlášky v doc., 111 kB; Ohlášky v pdf., 82 kB


Biblický citát na dnešní den
Mladé víno do nových měchů. (Mk 2,22)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |