2. neděle postní

27.02.2010, autor: Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 28. února 2010

1. Dnes slavíme 2. neděli postní.

2. Tento pátek je prvním pátkem v měsíci březnu. Před páteční mší sv. od 17:15hod. se budeme modlit pobožnost křížové cesty v arciděkanském kostele. Na konci mše sv. bude výstav Nejsvětější svátosti oltářní. (taktéž i ráno v kostele sv. Jana)

3. Příští neděle je 3. neděle postní.

4. Sbírka z minulé neděle vynesla 11 012,- Kč.

5. Tuto sobotu 6. března se bude konat postní duchovní obnova farnosti. Pozvání přijal a obnovu na téma Svátost smíření jako cesta ke svobodě povede P. Pavol Poláček. Začátek v kostele sv. Jana Nepomuckého v 10:00. Poté bude následovat skupinková diskuze na toto téma.
Od 13:00 hod. bude malé pohoštění „agapé“ na faře.
Od 14:00 hod. začne beseda na faře na téma Duchovní rozlišování v populární hudbě.
Celý program bude zakončen od 15:30 hod. Eucharistickou adorací a svátostným požehnáním v kostele sv. Jana.

Po celý den bude příležitost k přijetí svátosti smíření.
Prosíme o podporu agapé (občerstvení), bude takové, jaké si ho připravíme.
Je možné zúčastnit se celé části obnovy, nebo i jen některých programů.
Pro děti bude probíhat paralelní program. Sraz dětí je v 10:00 hod. před kostelem sv. Jana Nepomuckého. S sebou svačinu a přezůvky.
Informace jsou také na plakátcích.

6. Farnost Mnichovo Hradiště vás zve na společné Putování za sv. Jakubem do Santiaga de Compostela. Toto zčásti pěší putování je naplánováno od 25. května do 6. června. Podrobnosti naleznete na vývěskách/v příloze.

7. Mateřské centrum v Zalužanské ulici připravuje tradiční Bazárek jarních a letních věcí v termínu 15. -19. března. Podrobnosti na vývěskách.

8. Taktéž v Mateřském centru bude možné vyslechnout přednášku P. Radka Vašinka na téma Sv. Jan Maria Vianey, farář arský, a to tento pátek od 9:30hod.

9. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby, finanční, věcné a
květinové dary.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: ohlasky-2.-nedele-postni.doc, 112 kB; Jakub2010.pdf, 71 kB

Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12)