2. neděle postní

24.02.2013, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky tohoto týdne
z neděle 24.února 2013

Dnes slavíme 2. neděli postní. (sbírka na Svatopetrský haléř)
Příští neděle: 3. neděle postní.

1. Ve středu bude na faře Setkání nad životem z víry (dříve „setkání seniorů“). Setkání je ale určeno pro všechny, kdo v Roce víry se chtějí něco nového dozvědět, či oprášit nebo utvrdit své vědomosti. Začátek v 19:00 hod.

2. Všechny pátky v době postní bude večerní mše sv. v 18:00hod. v arciděkanském kostele. Před páteční mší sv. od 17:15hod. se budeme modlit pobožnost křížové cesty.

3. Náboženství pro 9. třídu a prvák bude po celou dobu postní společné se středoškolským společenstvím, tedy začátek v 17:15 křížovou cestou, mše sv. a pak setkání na faře.

4. Tento pátek je prvním pátkem v měsíci.

5. Tato sobota je první v měsíci: tedy mše sv. bude navíc v 8:00 hod. v kostele sv. Jana Nepomuckého.

4. Připomínáme, že vzadu jsou k vyzvednutí postní kasičky (postničky) ke složení, do kterých po celou postní dobu můžete vkládat svoji almužnu potřebným lidem.
Na začátku Velikonoční doby kasičky doneste zpět do kostela a Farní charita přerozdělí všechny příspěvky. Projevme svou křesťanskou lásku postní almužnou těm, kteří toho opravdu potřebují!

5. Ve čtvrtek ve 20:00 končí pontifikát papeže Benedikta XVI. Modleme se za Ducha sv. pro ty, kdo budou volit papeže nového.

6. Na nástěnce tady vepředu je připravena dětská postní aktivita na každý postní týden. Zveme všechny děti, aby se (třeba i za pomoci rodičů) zapojili.

7. Na stolečku je připravena petice, která se snaží zamezit registrování nového potratového přípravku (RU-486), který by měl být zcela volně dostupný v lékárnách. Již v minulosti právě tato petice pomohla k pozastavení tohoto zla. Prosíme o Váš podpis. Zítra budou petiční archy odeslány na příslušná místa.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary i zapojení se do života farnosti. Hezkou neděli a požehnaný půst!

Ke stažení: 2.-nedele-postni-3.doc, 31 kB

Učte se ode mě. (Mt 11,29)