2. neděle v liturgickém mezidobí

14.01.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky z neděle 15. ledna 2012

1. Dnes je 2. Neděle v liturgickém mezidobí
2. Tento týden slavíme tyto církevní památky a slavnosti:
Úterý: Památka sv. Antonína, opata
Středa: Památka Panny Marie, Matky jednoty křesťanů
Pátek: Sv. Fabiána, papeže a mučedníka
Sobota: Památka sv. Anežky Římské, panny a mučednice

Příští neděle je 3. v liturgickém mezidobí.

3. Tento týden je týdnem modliteb za jednotu křesťanů. Od neděle do pátku se budou konat vždy v 18 hod. ekumenické bohoslužby. Rozpis je na nástěnce. V našem kostele bude ekumenická bohoslužba v pondělí v 18:00. Proto bude mše sv. předsunuta: Mše sv. začne v 17:15, předtím modlitba růžence.

4. Ve středu bude biblická hodina, 19:00 na faře.

5. Na začátku roku se obvykle po slavnosti Zjevení Páně žehnají domy a označují nápisem ohlašující Boží požehnání. Kdo budete chtít, rádi vás dle časových možností navštívíme a dům nebo byt požehnáme a vykropíme svěcenou vodou. Domluvit se je možné na faře nebo v sakristii.

6. Na faru je možné nosit vyřazené nebo nepoužívané oblečení, které by bylo vhodné k charitativním účelům.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné a květinové dary. Děkujeme všem, kteří se zapojili do tříkrálové sbírky a pomohli s organizací. Letos se vybralo 72 507 Kč; z toho v našich kostelích 18 300 Kč. Děkujeme všem králům za jejich odhodlání.
Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli!

Ke stažení: 2.-nedele-v-mezidobi.doc, 26 kB

Chraňte se před chamtivostí. (Lk 12,15)