Hlavní menu:


2. neděle v mezidobí

17.01.2011, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky
ohlášky farnosti


1. Dnes slavíme 2. neděli v mezidobí.
V pondělí: památka sv. Antonína, opata
V úterý: památka Panny Marie, Matky jednoty křesťanů
Ve čtvrtek: sv. Šebestiána, mučedníka
V pátek: památka sv. Anežky Římské, panny a mučednice
V sobotu: sv. Vincence, jáhna a mučedníka
Příští neděle: 3. neděle v liturgickém mezidobí, (votivní mše sv. za jednotu křesťanů)

2. Stejně jako loni – během tohoto měsíce chodíme po vašich domácnostech a žehnáme Vaše domy a byty. Kdo bude ještě chtít toto požehnání, ať se přijde zapsat do sakristie nebo na faru. Rádi k vám přijdeme.

3. Dnes začíná ekumenický týden modliteb za jednotu křesťanů. První ekumenická zahajovací bohoslužba pod hostováním Jednoty bratrské (ul. Blahoslavova) je dnes: začátek v 18:00hod., kazatelem bude náš o. Pavel. Následovat budou každodenní ekumenické bohoslužby. Začátek vždy v 18:00 hod. po jednotlivých církevních sborech. Celkový rozpis je na vývěsce.

4. Zítra v pondělí od 18:00 hod. bude ekumenická bohoslužba u nás v kostele sv. Jana Nepomuckého. Mše sv. bude pouze ráno!!!

5. Ve středu je biblická hodina, od 19:00 na faře.

6. V pátek se bude v rámci ekumenického týdne konat také ekumenické setkání mládeže. Začátek od 19:30 v modlitebně Jednoty bratrské. Tématem bude: co pro mě znamená církev. Info u o. Kamila.

7. V sobotu se bude v Kulturním domě Svět konat 5. ekumenický ples. Poslední vstupenky je možné zakoupit na faře nebo v zákristii. Cena vstupenek je: Na stání 100,- Kč, vstupenka v předprodeji 130,- Kč, těsně před plesem 150,- Kč.
Chystáme také půlnoční tombolu. Prosíme, abyste donášeli věci vhodné k tomuto účelu na faru, nejpozději však do pátku. Jakou si tombolu uděláme, taková bude . První cenou bude letos atraktivní zájezd pro 2 osoby do zahraničí.

8. Řeckokatolická farnost vás všechny srdečně zve tuto sobotu do kostela sv. Jana Nepomuckého od 11:00 hod na Koncert duchovní a náboženské hudby. Zpívat bude řeckokatolický kněz. Celý koncert i s průvodním slovem bude v ukrajinském jazyce.

9. Za pomoci těch, kteří se zapojili do tříkrálové sbírky, se letos podařilo mezi lidmi vykoledovat 66 968,- Kč. Děkujeme všem dárcům. Informace o průběhu sbírky je možné ještě zaznamenat na farním webu. Také bude možné přečíst i v nové Zdislavě.

10. Správa uprchlických zařízení v Bělé pod Bezdězem děkuje všem dárcům, kteří se podíleli na sbírce ošacení, obuvi, hraček při druhé adventní neděli.

11. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary.
Přejeme vám všem požehnanou neděli i celý týden.

Ke stažení: ohlasky-2.-nedele-v-mezidobi.doc, 113 kB


Biblický citát na dnešní den
Mladé víno do nových měchů. (Mk 2,22)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |