2. neděle velikonoční

01.05.2011, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 1. května 2011

1. Dnes slavíme 2. neděli velikonoční – neděle Božího milosrdenství.

2. Tento týden oslavíme tyto památky a svátky:
Pondělí: Sv. Atanáše, biskupa a učitele církve
Úterý: Svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů
Středa: při votivní mši sv. si připomeneme svátek sv. Vojtěcha, českého patrona. (jeho svátek byl jinak překryt Bílou sobotou).

3. Tento pátek je prvním pátkem v měsíci. Zpovídat budeme od 17hod.
4. Příští neděle je 3. neděle velikonoční.

5. Dnes začíná květen, měsíc zasvěcený zvlášť k úctě k Panně Marii. K mariánským pobožnostem se setkáme vždy ihned po mši sv. Samozřejmě přede mší sv. se modlíme růženec, jehož společnou účast zvláště v tomto měsíci doporučujeme.

6. Každou středu jsou zvány všechny děti a mládež, aby se zapojili do průběhu mariánských pobožností zpěvem litanií. Na kůr arciděkanského kostela přijďte ihned po sv. přijímání.

7. Prosíme rodiče dětí, které mají letos poprvé přistoupit ke sv. přijímání, aby přišli na chvilku do zákristie (k o. Kamilovi).

8. Jedno z rodinných společenství naší farnosti zve ostatní rodiny na sobotu 21. května na faru (od 10:00). Uskuteční se setkání pro ty rodiny, které by se chtěli třeba v budoucnu spolu setkávat. Součástí bude společná modlitba, četba z Písma a krátké zamyšlení nad ním, ale i obyčejné povídání mezi sebou. Zváni jsou rodiče i s dětmi všeho věku.

9. Během tohoto týdne i příští neděle můžete do kostela i na faru nosit postní kasičky – „postničky“, do kterých jste po dobu postní skládali almužnu pro potřebné. Nezapomeňte na spodní straně kasičky označit nebo napsat účel, na který byste si přáli almužnu věnovat.

10. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné a květinové dary. Děkujeme také těm, kteří vypomohli při přípravě mariánského oltáře.
Přejeme vám všem požehnané Velikonoce!

Ke stažení: 2.-nedele-velikonocni.doc, 111 kB

Spravedlivý bude žít z víry. (Řím 1,17)