Hlavní menu:


23. neděle v mezidobí

06.09.2008, autor: P. Radek Vašinek, kategorie: Ohlášky
Farní info

OHLÁŠKY 7. ZÁŘÍ 2008

· Dnes prožíváme 23. NEDĚLI V MEZIDOBÍ.

· V týdnu si připomeneme:
- v pondělí je svátek Narození Panny Marie;
- v úterý je památka sv. Petra Klavera, kněze;
- ve středu je památka bl. Karla Spinoly, kněze a mučedníka;
- v sobotu je památka sv. Jana Zlatoústého, biskupa a učitele církve;
- příští neděle je 24. NEDĚLE V MEZIDOBÍ a zároveň je také svátek Povýšení svatého kříže.

· V týdnu bude pravidelný pořad bohoslužeb.

· Sbírka z minulé neděle vynesla: 8 520,- Kč.

· Dnes, nejpozději zítra je možné ještě odevzdávat obrázky dětské výtvarné soutěže pro farní kalendář na příští rok.

· Dnes bude ještě také probíhat po mši sv. u nástěnky zápis děti do vyučování náboženství. Podrobný rozpis je vyvěšen ve vývěsce nebo je možné se informovat v sakristii nebo na faře.

Náboženství se začne na faře vyučovat od 16. záři z důvodu dokončování rekonstrukce a úklidu fary. Výuka pod vedením katechetky Olgy Valachové pro nejmladší bude zahájená v úterý 30. září.

· Dnes večer po mši sv. začnou pravidelné adorace jako v loňském školním roce. Všichni jste srdečně zváni.

· Podle staré křesťanské tradice slavíme v našem kostele v některých významných dnech tzv. Denní modlitbu církve, a to její nejdůležitější části. Jsou to ranní chvály (laudy) vždy v neděli ráno v 8:30 a někdy i nešpory (večerní chvály) před večerní mší sv. nebo po ní. V pondělí 8.9. chceme slavit svátek Narození P. Marie rovněž tímto způsobem. V 17:00 začne modlitba růžence, v 17:30 budou slavnostní nešpory a v 18:00 mše svatá. Při nešporách budou k dispozici společně kromě kancionálů také texty zpěvů pro věřící. Všichni jste srdečně zváni. (Příležitost ke svaté zpovědi bude v pondělí od 17:00 do 17:25).

· Jak již bylo oznámeno, v sobotu 20. září se uskuteční poutní zájezd spolu s farností Benátky nad Jizerou do Prahy. Součástí pouti bude mše sv. ve Svatováclavské kapli, prohlídka katedrály a arcibiskupského paláce. Přihlašovat se můžete v sakristii nebo na faře.

· V sobotu 20. září se také uskuteční II. ročník diecézního fotbalového turnaje mládeže v Litoměřicích. V loňském roce naše farnost postavila dvě družstva. I letos zveme všechny mladé, kluky i holky k tomuto utkání. Více informací získáte v sakristii nebo na farních webových stránkách.

· Jak jste si mohli všimnout, u vchodu na kůr byl nainstalován stojan na kola. Tento stojan je v době konání pravidelných bohoslužeb v tomto kostele monitorován městskou policii. Prosíme vás tedy, abyste jej využívali. Opírání kol v předsíni znečišťuje omítky.

· V neděli 28. 9., tedy o slavnosti sv. Václava, vyjde nové číslo farního občasníku. Své příspěvky můžete odevzdávat v písemné podobě v sakristii, na faře, nebo v elektronické podobě zasílat na mailovou adresu: obcasni@seznam.cz do neděle 21. září.

· Děkujeme Vám za Vaši přízeň, modlitby, finanční i věcné dary.

PŘEJEME VÁM VŠEM RADOSTNOU A POŽEHNANOU NEDĚLI I CELÝ NÁSLEDUJÍCÍ TÝDEN !

Ke stažení: Ohlášky v doc., 120 kB; Ohlášky v pdf., 83 kB


Biblický citát na dnešní den
Mladé víno do nových měchů. (Mk 2,22)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |