24. neděle v mezidobí

10.09.2011, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky z neděle 11. září 2011

1. Dnes slavíme 24. neděli v liturgickém mezidobí.
Tento týden slavíme tyto církevní svátky a památky:
Pondělí: Jména Panny Marie
Úterý: Památka sv. Jana Zlatoústého, biskupa a učitele církve
Středa: Svátek Povýšení svatého kříže
Čtvrtek: Památka Panny Marie Bolestné
Pátek: Památka sv. Ludmily, mučednice
Sobota: sv. Kornélia, papeže, Cypriána, biskupa, mučedníků.

Příští neděle je 25. v liturgickém mezidobí.

2. Výuka náboženství začíná na faře tento týden:
1. - 2. třída: úterý v 17:45, příprava na 1. sv. přijímání (3. třída): středa 15:00, 4. – 5. třída: rovněž středa v 15:00, 6. – 8. třída: čtvrtek v 16:00, 9. třída a I. ročník středních škol: pátek 16:15.
Náboženství není volnočasová aktivita, ale součást křesťanské katecheze, která neodmyslitelně patří k výchově během povinné školní docházky.

3. Dnes je uzávěrka Vašich možných příspěvků do Farního občasníku.

4. Blíží se nám národní slavnost našeho hlavního českého patrona: sv. Václava (28. září), který je spjat s chrámem ve Staré Boleslavi. Uskuteční se tedy i z naší farnosti svatováclavská pouť.
Předběžný odjezd poutního autobusu z Mladé Boleslavi by byl po 8. hod. Návrat za pěkného počasí nejpozději v 17 hodin. Připraven je opravdu bohatý program. Informace na nástěnkách v arciděkanském kostele. Přihlašte se uprostřed arciděkanského kostela na stolečku; prosíme do následující neděle. Zapojme se tak do modliteb za náš národ na přímluvu sv. Václava.

5. V úterý se ve Sboru Českobratrské církve evangelické v Husově ul. koná letošní první poprázdninová přednáška Křesťanské akademie. Pozvání tentokrát přijal Martin Zikmund a můžeme se těšit na jeho téma: BUDOVÁNÍ CÍRKVE U MARTINA LUTHERA A BENEDIKTA XVI. Začátek v 19:00 hod. Všichni jste srdečně zváni.

6. Ve středu je první biblická hodina po prázdninách v 19:00 na faře.

7. Všechna společenství (viz hlášení z minulé neděle) rádi mezi sebou přivítají i nové členy. Nebojte se a zapojte se!

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné a květinové dary.
Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli!

Ke stažení: 24.-nedele-v-mezidobi.doc, 29 kB

Doufej v Boha. (Žl 27,14)