Hlavní menu:


25. neděle v liturgickém mezidobí

21.09.2009, autor: K. Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 20. září 2009

1. Dnes slavíme 25. neděli v liturgickém mezidobí.

2. V týdnu budeme slavit tyto památky a svátky:
pondělí: svátek sv. Matouše, apoštola a evangelisty
středa: památka sv. Pia z Pietrelciny
sobota: sv. Kosmy a Damiána, mučedníků

3. Příští neděle je 26. v liturgickém mezidobí. Tento den bude probíhat mše sv. celebrovaná svatým otcem v Brně. MŠE SV. bude zde v arciděkanském kostele pouze v 9:00 a 18:00. Mše sv. s účastí dětí v 10:30 sloužena nebude!
V 15:00 bude též mše svatá v románské kapli ve Vinci.
Diecézní biskup uděluje na dnešní den dispenz (tj. prominutí) od povinné účasti na mši sv. za účelem možnosti sledování papežské bohoslužby na ČT1, nebo na TV Noe, event. na rádiu Proglas v 10:00 z Brna.

4. Sbírka z minulé neděle vynesla 12 569,- Kč.

5. Jak již bylo vícekrát hlášeno, „papežské koláče a buchty“ pro ty, kteří mají na starosti program se sv. otcem, budeme vybírat na faře tento pátek odpoledne a v sobotu dopoledne. Kdo můžete, pomožte prosím napéct, je třeba opravdu větší množství.

6. Kdo má objednané místenky na setkání se sv. otcem ve Staré Boleslavi a v Brně, může si je vyzvednout buď na arciděkanství, nebo po každé mši sv. v sakristii. Pokud by se ještě někdo rozhodl jet farním autobusem, je možné se na něj ještě přihlásit.

7. Farní autobus na setkání se sv. otcem bude odjíždět příští pondělí v 7:00 hod. z Komenského náměstí (před magistrátem). Návrat asi po 15. hod.

8. Ti, kdo pojedou na setkání se sv. otcem automobilem, mohou si vzadu u bočního vchodu na stolečku vyzvednout pro řidiče vytištěnou orientační mapku s příjezdovými trasami do Staré Boleslavi. Ti, kdo jedou autobusem, dostanou orientační mapku Staré Boleslavi do skupin až v autobuse.

9. V neděli před sv. Václavem, tj. 27. září, vyjde další číslo farního občasníku. Své příspěvky můžete posílat v elektronické podobě na emailovou adresu obcasnik@seznam.cz, nebo je odevzdat v sakristii či na faře. Uzávěrka příspěvků je do dnešního večera.

10. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby, finanční, věcné a květinové dary.

Přejeme vám všem radostnou, pokojnou a požehnanou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: ohlášky z 25. neděle v liturgickém mezidobí, 113 kB


Biblický citát na dnešní den
Jednejme podle Ducha. (Gal 5,25)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |