25. neděle v mezidobí

23.09.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky z neděle 23. září 2012

Dnes slavíme 25. v mezidobí. Dnešní sbírka je na Charitu.
Památky a svátky tohoto týdne:
Středa: Sv. Kosmy a Damiána, mučeníků
Čtvrtek: Památka sv. Vincence z Paula, kněze
Pátek: Slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa – doporučený svátek.
Sobota: Svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů
Příští neděle: 26. v mezidobí.

1. V pátek 28. 9. se koná tradiční pouť ke sv. Václavu do Staré Boleslavi. Jde o naši národní pouť k patronu Českého národa. Do Staré Boleslavi to máme velmi blízko a je den státního svátku. Z důvodu malého množství přihlášených zájemců o společnou přepravu farní autobus letos nepojede. Hlavní mše sv. na podiu Mariánského náměstí bude celebrovat arcibiskup Jan Graubner, metropolita moravský, v 10:00 hod.
2. Pořad bohoslužeb tento den v Mladé Boleslavi je tento: Pouze mše sv. večer v 18:00 slavná v arciděkanském kostele. Předtím v 17:00 růženec, v 17:30 slavnostní zpívané nešpory.
3. V kostele v Bosni u Mnichova Hradiště se koná v 17:00 koncert instrumentální barokní hudby. Pak následuje poutní mše sv. Podrobnosti na plakátku venku.

4. V sobotu 6. října se uskuteční dětská pouť autobusem do Hejnic. Je určena prvořadě pro děti, ale mohou se zúčastnit i jejich rodiče. Přihlašujte se na stolečku v arciděkanském kostele do tohoto pátku.

5. Ve středu se koná biblická hodina. Začátek v 19:00 na faře. Jste srdečně zváni.

6. Příští neděli je mše sv. také ve Vinci v 15:00.

7. Setkávání maminek se již koná v Mateřském centru opět v ulici Zalužanské č. p. 1371. Setkání se tedy přesouvá z přechodného místa (fary) zpět na základnu. Zvány jsou i nové maminky i s dětmi na společně prožitou hodinku či dvě.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary i zapojení se do života farnosti.

Hezkou neděli a požehnaný celý týden!

Ke stažení: 25.-nedele-v-mezidobi-1.doc, 28 kB

Učte se ode mě. (Mt 11,29)