26. neděle v liturgickém mezidobí

27.09.2010, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 26. září 2010

1. Dnes slavíme 26. neděli v liturgickém mezidobí.

V tomto týdnu nás čekají tyto památky a svátky:
Pondělí: Památka sv. Vincence z Pauly, kněze
Úterý: Slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa – doporučený svátek
Středa: Svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů
Čtvrtek: Památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve
Pátek: Památka sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve
Sobota: památka sv. andělů strážných

2. Příští neděle je 27. v liturgickém mezidobí.

3. Dnes je také mše sv. ve Vinci od 15:00hod.

4. V úterý na slavnost sv. Václava bude mše sv. ráno v 7:30 v kostele sv. Jana a večer v 18:00 v arciděkanském kostele. Před ní se pomodlíme od 17:00 růženec a od 17:30 zpívané nešpory ze slavnosti.

5. Tento pátek je prvním pátkem v měsíci říjnu. Po mši sv. následuje krátká adorace s litaniemi k Nejsvětějšímu Srdci Ježíšovu.

6. Probíhá přihlašování se na svátost biřmování – vzadu na stolečku - pro všechny věkové kategorie od 14 let výše. Vybízíme opravdu všechny, kdo tuto svátost ještě nepřijali, aby využili této příležitosti, která se nenaskýtá každým rokem. První informační schůzka a domluva ohledně příprav bude v pátek 8. října (ne tento, ale až další pátek) v 18:45 na faře.

7. Poutní zájezd naší farnosti autobusem do St. Boleslavi k národnímu světci sv. Václavovi je pro nedostatek poutníků zrušen.

8. Mateřské centrum pořádá v týdnu od 4. do 9. 10. bazárek nejen podzimního a zimního dětského oblečení. Příjem věcí bude příští pondělí a úterý.
Prodej pak ve středu a čtvrtek. Otevřeno vždy od 9:30 do 12 a od 15 do 17 hod. Výdej neprodaného v pátek dopoledne.

9. Tuto sobotu mladoboleslavští skauti pořádají cyklopouť na poslední letošní mši sv. na Klokočce. Odjezd v 11 hod. z mostu v Debři.

10. V sobotu se též koná diecézní fotbal. Přihlášky do zítřka.

11. V sobotu 10. října se koná Diecézní setkání mládeže formou putování z Raspenavy do Frýdlantu.

12. Podrobnější a také jiné další informace visí na nástěnce v pravém zádveří (arciděkanského) kostela.

13. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby, věcné a květinové dary. Také děkujeme těm, kteří přispívají na projekt dostavby fary.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý následující týden jakož i přímluvu Panny Marie, kterou si v říjnu zvlášť připomínáme. Doporučujeme tento měsíc denní modlitbu posv. růžence.

Ke stažení: ohlasky-26.-nedele-v-mezidobi.doc, 114 kB

On sám přijde a spasí vás. (Iz 35,4)