Hlavní menu:


26. neděle v liturgickém mezidobí

26.09.2009, autor: K. Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 27. září 2009
1. Dnes slavíme 26. neděli v liturgickém mezidobí.

2. V týdnu budeme slavit tyto památky a svátky:
pondělí: Slavnost sv. Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa
úterý: Svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů
středa: památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve
čtvrtek: památka sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve
pátek: Památka svatých andělů strážných

toto pondělí se nekoná ranní mše sv. Večerní bude dle obvyklého pořádku v 18:00 hod ze slavnosti sv. Václava.

3. Sbírka z minulé neděle vynesla 10 887,- Kč.

4. Kdo má objednané místenky na setkání se sv. otcem a ještě si je nevyzvedl, má možnost si je vyzvednout dnes po mši sv.

5. Odjezd farního autobusu na setkání se sv. otcem je v pondělí v 7:00 hod. z Komenského náměstí (před magistrátem). Přijďte prosím v dostatečném předstihu. Farní autobusy ty, kteří se přihlásili, dopraví do Staré Boleslavi, odkud půjdeme pěšky asi 1,2 km na Proboštskou louku, kde bude slavena mše sv. S sebou je možné si vzít vlastní skládací židličky. Nezapomeňte si svoji místenku do sektorů. Kdo místenku nemá, dostane ji ve Staré Boleslavi přímo od organizátorů při vstupu k sektorům. Po skončení mše sv. se nebudeme nikde zdržovat. Jakmile nás organizátoři vypustí ze sektorů, přejdeme ihned zpět na výstupní místo, kde pro nás přijede autobus. Návrat je plánován kolem 15. hod. Cena jízdného za autobus je stanovena na 120,- Kč. Platit se bude při zpáteční cestě.

6. Ti, kdo pojedou na setkání se sv. otcem automobilem, mohou si vzadu u bočního vchodu na stolečku vyzvednout pro řidiče vytištěnou orientační mapku s příjezdovými trasami do Staré Boleslavi. Ti, kdo jedou autobusem, dostanou orientační mapku Staré Boleslavi do skupin až v autobuse.

7. Na stolku vzadu si můžete vzít nové číslo Farního občasníku. Finanční příspěvek na tento občasník můžete dát do zvláštní kasičky v arciděkanském kostele.

8. Tuto středu se uskuteční setkání farní rady. Začátek v 19:15 hod na arciděkanství.

9. Tento čtvrtek proběhne na faře biblická hodina. Začátek v 19:00 hod. na arciděkanství.

10. Tento pátek se pro rodiče s dětmi uskuteční akce s názvem „kostel, jak jej neznáme“. Je určena pro rodiče s dětmi. Bude možné si prohlédnout místa, na která se obvykle při návštěvě kostela nedostanete. Začátek v 16:30 hod.

11. Tento pátek je první pátek v měsíci.

12. Svatební oznámení: Marcin Pawel Krasnowski, nar. 8. 10. 1988 v polském Chelmu, syn Antona Krasnowski a Bronislawy Ireny roz. Bialas, a Monika Šofranková, nar. 2. 5. 1985 ve slovenském Svidniku, dcera Jozefa Šofranka a Moniky rozené Maruščákové, si udělí svátost manželství.

Kdo by věděl o překážkách, které mohou způsobit neplatnost manželství, je povinnen ve svém svědomí tuto skutečnost nahlásit na farním úřadě. Modleme se za tyto snoubence.

13. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby, finanční, věcné a květinové dary.
Zvláště děkujeme těm, kteří pomohli napéct „papežské buchty“.

Přejeme vám všem radostnou, pokojnou a požehnanou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: ; ohlášky z 26. neděle v liturgickém mezidobí, 113 kB


Biblický citát na dnešní den
Co mi může udělat člověk? (Ž 56,12)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |