Hlavní menu:


26. neděle v mezidobí

24.09.2011, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky
ohlášky farnosti

Farní ohlášky z neděle 25. září 2011

1. Dnes slavíme 26. neděli v liturgickém mezidobí. Dnes je mše sv. ve Vinci v 15:00hod. Dnes byla sbírka na charitu.
Tento týden slavíme tyto církevní svátky a památky:
Pondělí: Sv. Kosmy a Damiána, mučedníků
Úterý: Památka sv. Vincence z Paula, kněze
Středa: SLAVNOST SV. VÁCLAVA, MUČEDNÍKA, HLAVNÍHO PATRONA ČESKÉHO NÁRODA – doporučený svátek
Čtvrtek: Svátek sv. Michaela, Gabriela a Rafaela, archandělů
Pátek: Památka sv. Jeronýma, kněze a učitele církve
Sobota: Památka sv. Terezie od Dítěte Ježíše, panny a učitelky církve

Příští neděle je 27. v liturgickém mezidobí. Příští neděli bude sbírka na charitu a také mše sv. ve Vinci v 15:00 hod.

2. V úterý v 19:00 hod., v předvečer slavnosti sv. Václava, se uskuteční v našem arciděkanském kostele koncert s 3 džesťovými nástroji a varhanami. Vstupné dobrovolné.

3. Ve středu – na sv. Václava bude tento pořad bohoslužeb: Ráno v 7:30 (jako obvykle) v kostele sv. Jana Nepomuckého. Večer v 18:00 v arciděkanském kostele mše sv. se staroslověnskými zpěvy. Předtím v 17:00 růženec a v 17:30 nešpory ze slavnosti.

4. Biblická hodina bude tento týden výjimečně ve čtvrtek v 19:00 hod. na faře.

5. Na tento týden přichází první sobota v měsíci říjnu – měsíci zasvěcenému Panně Marii. Od této soboty bude každou první sobotu v měsíci v kostele sv. Jana Nepomuckého ráno v 7:30 hod. mše sv. První soboty v měsíci jsou zasvěceny k smíru Neposkvrněného srdce Panny Marie. Papež Pius X. tyto dny obdařil odpustky (za obvyklých podmínek). První soboty se váží k fatimskému zjevení Panny Marie (tzv. pobožnost prvních 5 za sebou jdoucích prvních sobot), dále ke zjevení Spasitele ctihodné služebnici Boží Consolátě Betrone (tzv. pobožnost 9 za sebou jdoucích prvních sobot). K této pobožnosti Spasitel pak přidal svá zaslíbení. Všechna zaslíbení i způsob, jak vykonávat pobožnost jsou na nástěnce u bočního vchodu.

6. Autobus pro přihlášené poutníky do Staré Boleslavi bude přistaven na Komenského nám. na autobusové zastávce za kostelem (zast. u parkoviště). Odjezd autobusu je stanoven na 8:30hod. Přijďte prosím včas. Ještě je dost míst volných, je možné se v zákristii přihlásit.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné a květinové dary.
Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli!

Ke stažení: 26.-nedele-v-mezidobi.doc, 28 kB


Biblický citát na dnešní den
Můj osud je ve tvé ruce, Bože. ( Žl 31,16)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |