27. neděle v mezidobí

06.10.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky
ohlášky farnosti (aktualizace)

Farní ohlášky z neděle 7. října 2012

Dnes slavíme 27. v mezidobí. Dnes je sbírka na beatifikaci 14 pražských mučedníků.
Památky a svátky tohoto týdne:
Úterý: Sv. Dionýsia, biskupa, a druhů, mučedníků
Pátek: Sv. Radima, biskupa
Příští neděle: 28. v mezidobí.

1. Ve středu se koná biblická hodina. Jste srdečně zváni ke společnému pozastavení se nad biblickými úryvky. Začátek v 19:00 na faře.

2. V pátek se koná v arciděkanském kostele koncert, při němž uslyšíme místní soubor žesťových nástrojů (trubačů) za vznosného doprovodu varhan. Začátek v 19hod.

3. V sobotu se v pražské katedrále koná beatifikace – blahořečení 14 pražských františkánských mučedníků. Informace o celé slavnosti, která má velikou hodnotu pro celý náš národ, najdete na nástěnce.

4. V naší farnosti se tento den bude konat Poutní slavnost sv. Havla. Večerní mše sv. v 18:00 nebude v kostele sv. Jana, ale právě v Havelském kostele (v parku u kruhového objezdu).

5. Taktéž v sobotu se koná diecézní setkání mládeže v Ústí n. L., které pokračuje diecézním plesem mladých. Informace na nástěnce.

6. Ještě v sobotu: prosíme farníky - dobrovolníky, kteří by mohli přijít v 9:00 pomoct s drobným úklidem na faře po rekonstrukci. Zároveň si brigádníci budou moci prohlédnout celé nové prostory.

7. Příští neděli se v řeckokatolické farnosti Mladé Boleslavi koná veliká slavnost: Vůbec poprvé ji navštíví apoštolský exarcha – biskup Ladislav Hučko. Svatou božskou liturgii (mši sv. východního obřadu) bude sloužit v 10:00 hod. v kostele sv. Jana Nepomuckého.

8. V týdnu od 15.10. se uskuteční dětský bazar použitého oblečení v Mateřském centru. Viz příloha.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary i zapojení se do života farnosti. Děkujeme katechetkám i rodičům, kteří pomohli s včerejší dětskou poutí do Hejnic.

Hezkou neděli a požehnaný celý týden!

Ke stažení: bazarek2012podzim.pdf, 175 kB; 27.-nedele-v-mezidobi-1.doc, 29 kB

Doufej v Boha. (Žl 27,14)