3. neděle adventní

11.12.2010, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 12. prosince 2010

1. Dnes slavíme 3. neděli adventní – tzv. „gaudete“ – radujte se.

V tomto týdnu si připomeneme tyto památky a svátky:
Pondělí: Památka sv. Lucie, panny a mučednice
Úterý: Památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve
Od pátku: vrcholí adventní příprava na Narození Ježíše Krista, do Vánoc zbývá jeden týden.

Příští neděle je 4. neděle adventní

2. Ve středu bude v Husově ulici v modlitebně evangelické církve další konání Křesťanská akademie. Tentokrát na téma „Ježíš podle čtvrtého evangelisty“. Přednášet přijede novozákonní biblista Jan Roskovec ThD (vyučující Evangelické teologické fakulty UK). Začátek v 19:00hod.

3. Výjimečně ve čtvrtek bude biblická hodina – od 19:00 na faře.

4. V sobotu bude slavena v kostele sv. Jana rorátní mše sv. – ráno v 7:00hod.

5. Při večerní sobotní mši sv. se bude slavnostně v kostele předávat Betlémské světlo, které přivezou skauti.

6. Vánoční pořady bohoslužeb lze přečíst jak na nástěnce, tak ke stáhnutí na internetových stránkách naší farnosti.

7. Vzhledem k rozšíření těch, kteří musí dodržovat tzv. bezlepkovou dietu, pořídili jsme do naší farnosti také bezlepkové hostie. Věřící s touto dietou, kteří budou chtít ten který den přistoupit ke sv. přijímání, ať přede mší sv. přijdou do zákristie, abychom tyto hostie přidali k obětním darům.

8. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary. Také děkujeme těm, kteří se zapojili do sbírky ošacení pro utečenecký tábor v Bělé pod Bezdězem. Také vřelé díky všem dětem za účast na „městském Mikuláši“.

Přejeme vám všem radostnou adventní dobu.

Ke stažení: Ohlasky-3.-nedele-adventni.doc, 111 kB

Chraňte se před chamtivostí. (Lk 12,15)