3. neděle adventní

10.12.2011, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky z neděle 11. prosince 2011

1. Dnes slavíme 3. neděli adventní.
2. Tento týden slavíme tyto církevní památky a slavnosti:
Pondělí: Panny Marie Guadalupské
Úterý: Památka sv. Lucie, panny
Středa: Památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve
Sobota: začíná blízká příprava na Narození Ježíše Krista

Příští neděle je 4. neděle adventní

3. Příští neděli navštíví naši farnost knihkupectví Karmelitánského nakladatelství. Přede mší sv. v 9 a 10:30 bude příležitost k zakoupení jejich titulů.

4. Spolčo seniorů se na základě dohody překládá z úterý večer na středu po ranní mši sv.. Srdečně zveme všechny dříve narozené, kteří by se chtěli společně pomodlit, pobesedovat, případně se poslechnout něco zajímavého.

5. Začínáme již chystat tříkrálovou sbírku. Kdo byste se chtěl zapojit, prosím, už během adventu se zapište do konkrétní skupinky na konkrétní datum – jak vedoucí skupinek (nad 15 let), tak i děti tvořící 3 krále. Kostýmy budou k dispozici na faře. Zapisujte se na nástěnku v arciděkanském kostele (vpravo vpředu).

6. V sobotu se v kostele ve Vinci koná další předvánoční koncert, při němž budou účinkovat učitelé a absolventi ZUŠ Mladá Boleslav. Na pořadu uslyšíme zpěv duchovních děl A. Dvořáka, G. Verdiho a dalších s doprovodem varhan. Začátek v 16:00hod.

7. Svatební oznámení: pan Vratislav Bernard, syn Vratislava a Věry Bernardových; a paní Lenka Chaloupková, dcera Josefa a Julie Petrášových, si udělí dne 30. prosince svátost manželství.

Kdo by věděl o překážkách, které mohou způsobit neplatnost manželství, je povinen ve svém svědomí tuto skutečnost nahlásit na farním úřadě. Modleme se za tyto snoubence.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné a květinové dary. Děkujeme těm, kteří se zapojili do příprav sobotní duchovní obnovy.
Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli!

Ke stažení: 3.-nedele-adventni.doc, 27 kB

Doufej v Boha. (Žl 27,14)