3. neděle postní

02.03.2013, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky tohoto týdne
z neděle 3. března 2013

Dnes slavíme 3. neděli postní.
Příští neděle: 4. neděle postní (laetare – veselte se).

1. Ve středu bude na faře Biblická hodinka. Začátek v 19:00 hod.
2. V úterý přednese známý kněz, doktor a profesor P. Petr Piťha v rámci Křesťanské akademie slovo na téma: Příčiny současné morální krize. Přednáška se uskuteční jako vždy v modlitebně církve evangelické v Husově ulici od 19:00. Všichni jste srdečně zváni. P. Piťha bude také sloužit při večerní mši sv.

3. Všechny pátky v době postní bude večerní mše sv. v 18:00hod. v arciděkanském kostele. Před páteční mší sv. od 17:15hod. se budeme modlit pobožnost křížové cesty.

4. Tento týden v pátek výjimečně nebude večer společenství mládeže ani náboženství. Po mši sv. bude jen krátké 20minutové setkání.

5. V sobotu se ve Svatovítské katedrále v Praze koná pouť při příležitosti 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje do našich zemí. Slavnostní mše sv. začíná v 10:00 hod.

6. Na nástěnce tady vepředu je připravena dětská postní aktivita na každý postní týden. Zveme všechny děti, aby se (třeba i za pomoci rodičů) zapojili.

7. Na stolečku je připravena petice, která se snaží zamezit registrování nového potratového přípravku (RU-486), který by měl být zcela volně dostupný v lékárnách. Již v minulosti právě tato petice pomohla k pozastavení tohoto zla. Prosíme o Váš podpis.

8. Letošní farní duchovní obnova se uskuteční v sobotu 16.3.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary i zapojení se do života farnosti. Hezkou neděli a požehnaný půst!

Ke stažení: 3.-nedele-postni-1.doc, 29 kB

Poslední budou prvními. (Mt 20,16)