32. neděle v liturgickém mezidobí

06.11.2010, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 7. listopadu 2010

1. Dnes slavíme 32. neděli v liturgickém mezidobí.

V tomto týdnu si připomeneme tyto památky a svátky:
Úterý: Svátek Zasvěcení lateránské baziliky
Středa: Památka sv. Lva Velikého, papeže
Čtvrtek: Památka sv. Martina, biskupa
Pátek: Památka sv. Josafata, biskupa a mučedníka
Sobota: Památka sv. Anežky České, panny

Příští neděle je 33. v liturgickém mezidobí.

2. Ještě dnes a zítra je možno získat po splnění tří obvyklých podmínek plnomocné odpustky pro duše v očistci, navštívíme-li hřbitov a pomodlíme se tam třeba v duchu za zemřelé; v ostatních dnech lze takto získat odpustky částečné.

Využijme těchto příležitostí ku pomoci duším v očistci!

3. Na stolečku mezi lavicemi jsou ještě misijní kalendáře. Je možné si je rozebrat – a buď zaplatit přiloženou složenkou, nebo v sakristii či na faře v nejbližší možné době. Cena kalendáře není pevně stanovena – výtěžek se použije na misijní účely. Neměla by ale být menší než 200Kč.

4. Také je možné již nakoupit stolní kalendáře, kalendáře na čtení i visací kalendáře – a to buď v sakristii nebo i na faře.

5. Zveme všechny děti a rodiče na tradiční Svatomartinský lampiónový průvod. Konat se bude tuto sobotu od 16. hodiny z parkoviště u restaurace Koliba. Děti se mohou těšit na různé úkoly při cestě lesem, na odměnu a snad i na příjezd sv. Martina na bílém koni. Vstupné 30Kč za jedno dítě, 50Kč za více dětí.

6. V České republice dochází ročně k 25 000 umělých potratů. Denně je tak zabito až 70 bezbranných lidí. Matky nechávají zabíjet své vlastní děti ještě dříve, než se jim narodí. Nechávají zabít živý vyvíjející se plod často pro své nezodpovědné pohodlí. S lidským plodem se tak zachází jako s nepotřebnou věcí – ne jako s člověkem. Proto budeme každý druhý pátek v měsíci obětovat mši sv. za úctu k počatému životu, důstojnost člověka a vědomí odpovědnosti člověka. Připojíme se tak k modlitebním úmyslům křesťanského společenství s názvem Kruciáta, aby se toto velké zlo dále nešířilo a lidé si uvědomili velikost daru života. Do společenství Kruciáty je možné se navíc připojit svojí každodenní modlitbou. Informace budou na nástěnce a také u o. Kamila.

7. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby, věcné a květinové dary. Také děkujeme těm, kteří přispívají na projekt dostavby fary.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: ohlasky-32.-nedele-v-mezidobi.doc, 113 kB

Chraňte se před chamtivostí. (Lk 12,15)