33. neděle v liturgickém mezidobí

13.11.2010, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 14. listopadu 2010

1. Dnes slavíme 33. neděli v liturgickém mezidobí.

V tomto týdnu si připomeneme tyto památky a svátky:
Pondělí: Sv. Alberta Velikého, biskupa a učitele církve
Úterý: Sv. Markéty Skotské
Středa: Památka sv. Alžběty Uherské, řeholnice

Příští neděle je Slavnost Ježíše Krista Krále.

2. V sakristii nebo na faře je možné zakoupit stolní kalendáře, kalendáře na čtení i visací kalendáře.

3. Ve středu bude biblická hodinka. Začátek zamyšlení a otázek nad biblí je jako obvykle v 19:00 hod. na faře.

4. Rovněž ve středu (tj. 17. 11.) v rámci městské oslavy Dne boje za svobodu a demokracii zazní tentokrát v 9.30 na boleslavském náměstí Republiky kromě jiného také ekumenické připomenutí významné role křesťanů ve zlomových dnech vedoucích ke svobodě a demokracii našeho státu - vystoupí farář CČE V. Hurt.

5. Ve čtvrtek od 19:00 hod budou v rámeci dalšího konání Křesťanské akademie přednášet v modlitebně evangelické církve Miloslav Bařina, dlouholetý ředitel Městského muzea v Nové Pace a Miroslav Koloc, autor knihy Rozčilené cesty Karla Hynka Máchy po hradech spatřených. Oba nám přiblíží 2 cesty Karla Hynka Máchy: do Krkonoš a do Itálie. Všichni jste srdečně zváni.

6. V pátek bude po mši sv. na faře další příprava na biřmování.

7. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby, věcné a květinové dary. Také děkujeme těm, kteří přispívají na projekt dostavby fary.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: ohlasky-33.-nedele-v-mezidobi.doc, 111 kB

Hle, váš Bůh! (Iz 40,9)