Hlavní menu:


33. neděle v mezidobí

12.11.2011, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky
ohlášky farnosti

Farní ohlášky z neděle 13. listopadu 2011

1. Dnes slavíme 33. neděli v liturgickém mezidobí – den bible.
2. Tento týden slavíme tyto církevní svátky a památky:
Úterý: Sv. Alberta Velikého, biskupa a učitele církve
Středa: Sv. Markéty Skotské a sv. Gertrudy, panny
Čtvrtek: Památka sv. Alžběty Uherské, řeholnice
Pátek: Posvěcení římských bazilik sv. apoštolů Petra a Pavla

Příští neděle je Slavnost Ježíše Krista Krále

3. Kalendáře a diáře jsou k zakoupení v zákristii arciděkanského kostela, případně některé na faře.
4. Rovněž v zákristii je možno zakoupit nové vydání katechismu zvláště pro mladé, tzv. YouCat.

5. V úterý se v městském paláci Templ pořádá komponovaný pořad Modlitebník. Celý umělecký pořad vznikl na základě motivů historických skutečností tzv. Akce „K“, což je násilná likvidace klášterů a mužských řádů za komunismu v dubnu r. 1950 v naší zemi. V pořadu uslyšíme historický i umělecký úvod, čtení vybraných veršů ze sbírky Modlitebník podpořené hudebním doprovodem na bicí nástroje. Vstupné 30 Kč. Viz též příloha.

6. V nepřevázské restauraci se tuto sobotu koná setkání farníků. Od 18 hod večeře, od 19 do 20:30 bowling, účast na setkání je třeba potvrdit předem na emailu: Ivana.Kolinova@seznam.cz a nebo osobně.

7. Ve středu budou při náboženství děti připravovat ke Slavnosti Krista Krále těstové korunky. Ty děti, které chodí na náboženství jinam než na mladoboleslavskou faru, si mohou korunky připravit doma. Návod na zhotovení těsta je u katechetky Moniky.

8. Také ve středu se koná v našem kostele koncert duchovní hudby. Na housle zahraje František Lamač, na varhany doprovází Ondřej Valenta. Začátek v 19:00 hod.

9. Náboženství ve čtvrtek ani v pátek tento týden nebude.

10. Ve čtvrtek je státní svátek – den boje za svobodu a demokracii. Významným podílem v událostech listopadu 1989 přispěli také mladoboleslavští křesťané. K uctění památky bude na náměstí Republiky za křesťany jako ekumenický řečník mluvit farářka církve Československé husitské – Libuše Kopřivová. Vše začíná v 9:30.

11. Seminaristé pořádají mezi dny 18. až 20. listopadu duchovní obnovu - TAMMÍM - pro mladé muže ve věku od 15 do 30 let. Na programu budou společné modlitby, bohoslužby, setkání s hostem, meditace, hovory ve skupinkách, sport... Všichni tito muži z naší farnosti jsou srdečně zváni. Informace u o. Kamila.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné a květinové dary.
Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli!

Ke stažení: 33.-nedele-v-mezidobi.doc, 28 kB; Modlitebnik.pdf, 29 kB


Biblický citát na dnešní den
Mladé víno do nových měchů. (Mk 2,22)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |