4. neděle adventní

20.12.2008, autor: P. Radek Vašinek, kategorie: Ohlášky
Farní informace

OHLÁŠKY 21. PROSINCE 2008

· Dnes prožíváme 4. NEDĚLI ADVENTNÍ.

· V týdnu si připomeneme:
· Ve středu je ŠTĚDRÝ DEN.
· Ve čtvrtek je SLAVNOST NAROZENÍ PÁNĚ – zasvěcený svátek.
· V pátek je Svátek sv. Štěpána, prvomučedníka. V litoměřické katedrále je slavnost.
· V sobotu je Svátek sv. Jana, apoštola a evangelisty.
· Příští neděle je Svátek Svaté Rodiny Ježíše, Marie a Josefa.

· Sbírka z minulé neděle vynesla: 11 593,- Kč.

· Bohoslužby v příštím týdnu budou v následujícím pořadu:
- V pondělí, úterý a ve středu ráno je pravidelný pořad bohoslužeb v kostele sv. Jana Nepomuckého.
- Ve středu odpoledne na Štědrý den budou od 15:30 hod. v arciděkanském kostele NPM večerní chvály ze Slavnosti Narození Páně.
- V 16:00 hod. pak začne vigilie ze Slavnosti se zaměřením pro rodiny a děti.
- Ve 24:00 hod. bude v arciděkanském kostele NPM mše sv. ze Slavnosti Narození Páně v noci – „půlnoční“.
- Ve čtvrtek na Boží hod Vánoční, bude mše sv. ze Slavnosti Narození Páně v 10:00 hod., v arciděkanském kostele NPM. Při této bohoslužbě zazní „Česká mše vánoční“ od Jana Jakuba Ryby. Odpoledne bude také od 16:00 hod. mše sv. ze slavnosti, v domě s pečovatelskou službou. Večerní mše sv. bude v 18:00 hod. v kostele sv. Jana Nepomuckého.
- V pátek, o svátku sv. Štěpána bude nedělní program bohoslužeb.
- V sobotu bude pravidelná mše sv. v 18:00 hod. z nedělní platností, v kostele sv. Jana Nepomuckého.

· Rozpis vánočních bohoslužeb je také umístěn ve vývěsce před kostelem.

· Připomínáme našim dětem adventní „jablíčkovou“ aktivitu, která je v boční lodi kostela.

· Prosíme dobrovolníky, kteří by pomohli během svátků, se službou hlídání kostela, který bude otevřen na Štědrý den od 13:00 – 17:00 hod., a na Boží hod vánoční i na Štěpána od 14:00 – 17:00 hod., aby se přišli přihlásit do sakristie.

· Při vánoční vigilii pro děti, která bude na Štědrý den od 16:00 hod., si budeme jako symbol obdarování předávat při pozdravení pokoje jablíčko. Prosíme Vás tedy, abyste si jej na tuto bohoslužbu spolu s dětmi přinesli.

· Během prvního a druhého svátku vánočního bohužel nebude zajištěn farní autobus. Dopravní podnik Mladá Boleslav nám v tyto dny tuto službu nezajistí z důvodu nedostatku řidičů. Proto prosíme farníky, kteří mají možnost, aby nabídli dovoz a odvoz starším farníkům.

· Děkujeme Vám za Vaši přízeň, modlitby, finanční i věcné dary.

Přejeme Vám všem radostnou, pokojnou a požehnanou adventní neděli a v následujících dnech opravdovou radost v srdci a Boží pokoj, který nám Kristus svým narozením chce darovat!

Ke stažení: Ohlášky v doc., 117 kB; Ohlášky v pdf., 85 kB

Duch svatý vás poučí. (Lk 12,12)