4. neděle postní

14.03.2010, autor: Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 14. března 2010

1. Dnes slavíme 4. neděli postní – radostnou (tzv. „laetare“).

Ve středu si připomeneme sv. Patrika, biskupa; ve čtvrtek sv. Cyrila Jeruzalémského, biskupa a učitele církve.

V pátek je slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie (doporučený svátek).
Mše sv. bude ráno jako obvykle v 7:30 v kostele sv. Jana Nepomuckého.
Večerní mše sv. v 18:00 bude v arciděkanském kostele. Předtím v 16:55 začnou zpívané nešpory, od 17:15 se budeme modlit jako každý postní pátek pobožnost křížové cesty.

Od 19:30hod. začne v arciděkanském kostele postní duchovní koncert. Vystoupí smíšený pěvecký sbor Boleslav a Collegium Musa Pragensis. Na pořadu bude především Antonín Dvořák (Biblické písně) a dále Giovanni Pierluigi da Palestrina, César Franck, Antonín Tučapský a František Ignác Tůma. Vstupné dobrovolné. (mezi mší sv. a koncertem bude možnost se na faře ohřát)

2. Příští neděle je 5. neděle postní.

3. Sbírka z minulé neděle vynesla 14 590,- Kč.

4. Farnost Mnichovo Hradiště vás zve na společné Putování za sv. Jakubem do Santiaga de Compostela. Toto zčásti pěší putování je naplánováno od 25. května do 6. června. Podrobnosti naleznete na vývěskách.

5. Mateřské centrum v Zalužanské ulici tento týden připravuje Bazárek jarních a letních věcí. Podrobnosti na vývěskách.

6. Tuto sobotu bude mše sv. v polském jazyce – v 19:00 u sv. Jana Nepomuckého.

7. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné dary.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: ohlasky-4.-nedele-postni.doc, 111 kB

Duch pravdy vás uvede do celé pravdy. (Jan 16,13)