4. neděle postní

17.03.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky z neděle 18. března 2012

1. Dnes je 4. neděle postní (laetare – veselte se). Dnešní sbírka je na pojištění majetku v naší diecézi (viz plakátek).

V pondělí je Slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie – doporučený svátek. Mše sv. v 7:30 v kostele sv. Jana Nepomuckého a v 18:00 také tam. Předtím v 17:00 modlitba růžence a v 17:30 modlitba zpívaných nešpor.

Příští neděle je 5. postní

2. Ve středu se v 19:00 hod na faře koná promítání 2. dílu filmu o sv. P. Piu z Pietrelciny (film Mezi nebem a zemí).

3. V pátek je křížová cesta s uctíváním ostatků Sv. Kříže v arciděkanském kostele (17:15). Následuje poté mše sv. (v 18:00).

4. Protože se blíží termíny začátku přestavby fary, prosíme dobrovolníky, kteří by mohli pomoct při vyklízení půdních prostor. Brigáda se bude konat tuto sobotu v 9:00 hod. Předem děkujeme.

5. Příští sobotu se při večerní mši sv. v 18:00 bude udělovat svátost nemocných. K této svátosti může přistoupit ten, koho tíží vážná nemoc. Také ten, který nese tíhu nemocí způsobených stářím (nad 60 let). K této svátosti je třeba se předem zapsat v zákristii – nejpozději do pátku. Nemocným, kteří nemohou přijít do kostela, budeme udělovat tuto svátost individuálně na požádání po domluvě.

6. Na příští neděli připadá změna času ze zimního na letní. Ručičky hodinek poskočí o hodinu vpřed.

7. I letos se připravovalo k velikonočnímu přijetí svátosti křtu několik dospělých. Pamatujme na tyto katechumenky ve svých modlitbách.

8. Kdo má možnost, nezapomeňme si už teď připravit na květnou neděli kočičky, již jsou rozkvetlé.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary finanční či věcné. Děkujeme těm, kteří se jakkoliv zasadili svou pomocí při průběhu duchovní obnovy naší farnosti.
Přejeme vám všem radostnou a ničím a nikým nerušenou postní neděli!

Ke stažení: 4.-nedele-postni-2.doc, 29 kB

Bůh pro mě dokončí, co začal. (Žl 138,8)