5. neděle postní

20.03.2010, autor: Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 20. března 2010

1. Dnes slavíme 5. neděli postní.

V úterý si připomeneme sv. Turibia z Mongroveja, biskupa;

Ve čtvrtek je Slavnost Zvěstování Páně – den modliteb za úctu k počatému životu a za nenarozené děti.
Mše sv. bude dopoledne v 9:30 v kostele sv. Mikuláše ve Vinci. Celebrovat ji budou kněží Mladoboleslavského vikariátu.
Večerní mše sv. v 18:00 bude v arciděkanském kostele. Předtím se budeme modlit v 17:00 růženec, od 17:30 pak budou slavnostní zpívané nešpory.

2. Sbírka z minulé neděle vynesla 11 960,- Kč. Příští sbírka bude určena na restaurování sochy Panny Marie z kazatelny (arciděkanského kostela).

3. Dnes začíná týden modliteb za mládež, který vrcholí sobotním diecézním setkáním mládeže v Litoměřicích. Před každou večerní mší sv. se spojíme v krátké modlitbě právě na úmysly všech mladých. Tuto modlitbu připravila Sekce pro mládež právě pro tento týden. Tak se v naší farnosti alespoň malým dílem připojíme k modlitbě mládeže celé církve.

4. Křesťanská akademie Vás zve na přednášku prof. ThDr. Jana Štefana s názvem Stála reformace za to? Koná se toto úterý od 19:00 ve Sboru církve československé evangelické v Husově ulici.

5. Tuto středu bude biblická hodina – v 19:00 hod. na faře.

6. V pátek bude jako obvykle v postní době křížová cesta od 17:15hod.

7. Příští neděle je neděle květná (pašijová). Tímto dnem začíná letní čas (budeme spát o hodinu méně).

Mše sv. začne 8:45 průvodem s ratolestmi z kostela sv. Jana Nepomuckého, odkud půjdeme do kostela arciděkanského.
Ranní chvály budou již v 8:15 – a to v kostele sv. Jana.
Mše sv. v 10:30 začíná přímo v arciděkanském kostele.
Večerní mše sv. v kostele sv. Jana v 18:00 a následná adorace zůstávají beze změny.

Kdo můžete, doneste si vlastní ratolesti (kočičky z vrby jívy)

8. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné dary.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: ohlasky-5.-nedele-postni.doc, 112 kB

Bůh mnoho odpouští. (Iz 55,7)