Hlavní menu:


6. neděle v liturgickém mezidobí

15.02.2010, autor: Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky
ohlášky farnosti

Ohlášky 14. února 2010

1. Dnes slavíme 6. neděli v liturgickém mezidobí.

2. Ve středu je Popeleční středa, den přísného postu. Mše sv. bude ráno v 7:30 v kostele sv. Jana Nepomuckého. Večerní mše sv. v 18:00 bude v arciděkanském kostele. Před ní od 17:00 bude modlitba sv. růžence, od 17:30 potom zpívané nešpory.
Při obou mších se bude žehnat a udělovat popelec.
Popeleční středou začíná doba postní. Doba postní je příležitostí člověka se více přiblížit Bohu vlastní duchovní obnovou, jejímž prostředkem je právě půst. Liturgie této doby nás vede k větší soustředěnosti, sebeovládání, kajícnosti a smírnému odčiňování hříchů.
Vnitřní obrácení člověka také následuje vnější projev – půst.

Vnější půst člověka je projevem vnitřního obrácení. Na Popeleční středu a Velký pátek je předepsán tzv. přísný půst – půst újmy v jídle. Každý křesťan se na Popeleční středu a Velký pátek může najíst dosyta jen jedenkrát za den. Tento půst neplatí pro mladší 18 let, starší 60 let nebo nemocné. (Půst zdrženlivosti platí pro starší 14 let.)

3. Všechny pátky v době postní bude večerní mše sv. v 18:00hod. v arciděkanském kostele. Před páteční mší sv. od 17:15hod. se budeme modlit pobožnost křížové cesty. Ostatní večerní mše sv. nadále zůstávají v kostele sv. Jana.

4. Příští neděle je 1. neděle postní. V tento den se bude udělovat popelec těm, kteří jej nemohli přijmout na Popeleční středu.

5. Sbírka z minulé neděle vynesla 11 476,- Kč.

6. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby, finanční, věcné a květinové dary.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: ohlasky-6-nedelel-v-liturg.-mezidobi.doc, 110 kB


Biblický citát na dnešní den
Následují Beránka kamkoli jde. (Zj 14:4)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |