Hlavní menu:


6. neděle velikonoční

16.05.2009, autor: P. Radek Vašinek, kategorie: Ohlášky
Farní informace

OHLÁŠKY 17. KVĚTNA 2009

Dnes prožíváme 6. NEDĚLI VELIKONOČNÍ.
• V týdnu si připomeneme:
• V pondělí je památka sv. Jana I., papeže a mučedníka.
• Ve středu je památka sv. Klementa Marie Hofbauera, kněze a sv. Bernardina Sienského, kněze.
• Ve čtvrtek je slavnost NANEBEVSTOUPENÍ PÁNĚ – doporučený svátek. Začíná také devítidenní příprava na slavnost SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO.
• Příští neděle je 7. NEDĚLE VELIKONOČNÍ.

• Bohoslužby v příštím týdnu budou v pravidelném pořadu. Navíc bude mše sv. ve čtvrtek ráno o slavnosti Nanebevstoupení Páně, v kostele sv. Jana Nepomuckého v 7:30.

• Sbírka z minulé neděle vynesla: 10 040,- .

• Příští neděli, tedy 24. 5., se v naší farnosti uskuteční slavnost 1. svatého přijímáni při bohoslužbě pro děti v 10:30. Letos poprvé přijme eucharistického Krista 11 našich dětí. V sobotu 23. 5. se od 13:30 uskuteční 1. svatá zpověď dětí a ke sv. smíření budou moci také přistoupit jejich rodiče a příbuzní. Poté bude následovat nácvik a příprava na nedělní slavnost.

• Jak již bylo hlášeno minule, v sobotu 30. května se uskuteční diecézní pouť ke sv. Zdislavě do Jablonného v Podještědí. Stále jsou ještě volná místa. Přihlašovat se můžete v sakristii nebo na faře.

• I letos se v naší farnosti uskuteční již tradiční dětský den. Bude v neděli 31. 5. zahájen mší sv. pro děti v 10:30 a následně bude pokračovat programem v parku „na Štěpánce“ a občerstvením na faře. Všechny naše děti jsou již nyní srdečně zvány.

• Jak již bylo hlášeno, i v letošním roce se opět uskuteční farní tábor pro děti. Termín je od 8. – 15. 8. 2009. Prosíme rodiče, aby své děti přihlásili nejpozději do prvního červnového týdne.

• Jak určitě víte, v záři o svátku sv. Václava navštíví naší vlast Svatý Otec Benedikt XVI. V tuto chvíli již probíhá ať už duchovní příprava, ke které jsme byli vybídnuti našimi biskupy, ale i příprava praktická. Pořadatelé prosí všechny farnosti, aby uvedli aspoň přibližné počty poutníků kvůli organizaci a zabezpečení papežské návštěvy. Tímto Vás, kteří se chcete bohoslužeb s papežem zúčastnit prosíme, abyste nám tento týden, nejpozději příští neděli přišli oznámit, že se chcete setkání s papežem ať už v Brně na hlavní mši sv. nebo ve Staré Boleslavi na setkání papeže s mládeží, účastnit. Dle počtu zájemců budou i z naší farnosti vypraveny autobusy.

• Děkujeme Vám za Vaši přízeň, modlitby, finanční i věcné dary.

Přejeme Vám všem pokojnou a požehnanou Velikonoční neděli
i celý následující týden!

Ke stažení: Ohlášky v doc., 111 kB; Ohlášky v pdf., 75 kB


Biblický citát na dnešní den
Můj osud je ve tvé ruce, Bože. ( Žl 31,16)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |