Hlavní menu:


6. neděle velikonoční

05.05.2013, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky
ohlášky farnosti

Farní ohlášky tohoto týdne
z neděle 28. dubna 2013

Dnes slavíme 6. neděli velikonoční.

Památky a slavnosti tohoto týdne:
Pondělí: Sv. Jana Sarkandra, kněze a mučedníka
Středa: Sv. Panny Marie, Prostřednice všech milostí
Čtvrtek: Slavnost Nanebevstoupení Páně – doporučený
Příští neděle: 7. neděle velikonoční.

1. Středisko Naděje v Ml. Boleslavi, které pomáhá bezdomovcům, má v těchto dnech nedostatek pánského ošacení a obutí. Kdo byste mohl nějaké věnovat, můžete je donášet přímo do střediska na adresu: Štyrsova 918. Mapka je na nástěnce.

2. Platí letní pořad bohoslužeb.

3. V úterý se koná večerní pouť do Vince pro mládež ve věku „pátečního“ náboženství s následným přespáním na faře a středečním dopoledním programem.

4. Ve čtvrtek, na Slavnost Nanebevstoupení Páně, bude mše sv. v 7:30 v kostele sv. Jana Nepomuckého a v 18:00 v arciděkanském kostele. Od 17:00 se budeme modlit růženec, v 17:30 budou slavnostní nešpory. Tento den začíná novéna k Duchu sv.

5. Je měsíc květen, který je zasvěcen Panně Marii. Velice se doporučuje denní modlitba růžence a také účast na májových pobožnostech. Na konci každé mše sv. ve všední den a také v neděli po mši sv. bude májová pobožnost. Při středečních budou zpívat litanie děti, které zveme, aby se takto aktivně zapojili do těchto tradičních pobožností. Sraz bude na kůru arciděkanského kostela před 18.hod. Zveme srdečně ke spolupráci i děti, které s námi v minulosti ještě nezpívaly.

6. Tento týden odpadá náboženství ve středu (3.,4.,5. třída) a ve čtvrtek (6.-8.).

7. Tento a příští týden nebudou na faře žádné středeční aktivity (je státní svátek).

8. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné dary.

Přejeme vám všem požehnanou dobu velikonoční a opravdovou radost ze Zmrtvýchvstalého Krista.

Ke stažení: 6.-nedele-velikonocni-1.doc, 28 kB


Biblický citát na dnešní den
Můj osud je ve tvé ruce, Bože. ( Žl 31,16)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |