6. neděle velikonoční

26.04.2008, autor: P. Radek Vašinek, kategorie: Ohlášky
Farní informace

OHLÁŠKY 27. DUBNA 2008

1. Dnes prožíváme 6. NEDĚLI VELIKONOČNÍ.

2. V týdnu si připomeneme:
· V pondělí je Památka sv. Ludvíka Marie Grigniona z Monfortu, kněze a sv. Petra Chanela, kněze a mučedníka.
· V úterý je Svátek sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy.
· Ve středu je Památka sv. Zikmunda, mučedníka.
· Od středy 30. dubna také začnou pravidelné májové pobožnosti, které budou vždy po večerní mši sv. Mše sv. kromě slavností a nedělí budou bez kázání a po mši sv. bude následovat májová pobožnost s promluvou.
· Ve čtvrtek je Slavnost NANEBEVSTOUPENÍ PÁNĚ – doporučený svátek. Bude také ranní mše sv. v 7:30 v kostele sv. Jana Nepomuckého. Začíná devítidenní příprava na slavnost SESLÁNÍ DUCHA SVATÉHO.
· V pátek je Památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve a také je První Pátek v měsíci.
· V sobotu je Svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů.

3. Příští neděle je 7. NEDĚLE VELIKONOČNÍ.

4. V týdnu bude pravidelný pořad bohoslužeb. Nebude-li hlášeno jinak, tak večerní bohoslužby jsou již od dnešní večerní mše sv. v arciděkanském kostele NPM. Sobotní večerní mše sv. a ranní mše sv. zůstávají v kostele sv. Jana Nepomuckého.

5. Sbírka z minulé neděle, která byla na bohoslovce, vynesla : 9 080 ,-

6. Dnes bude také od 15:00 hod. mše sv. ve Vinci.

7. V pátek 9. května navštíví naší farnost P. Benno Beneš SDB, představený komunity salesiánů v Teplicích, bývalý provinciál salesiánů a misionář v Bulharsku, který bude sloužit večerní mši sv. a po ní bude následovat přednáška a beseda na faře o kardinálovi Trochtovi. Všichni jste srdečně zváni.

8. V neděli o Slavnosti Seslání Ducha svatého vyjde další číslo farního občasníku, prosíme o Vaše příspěvky do příští neděle, tedy do 4. května, do večerní mše sv.

9. Děkujeme Vám také za Vaši přízeň, modlitby, finanční i věcné dary.

PŘEJEME VÁM VŠEM RADOSTNOU A POŽEHNANOU VELIKONOČNÍ NEDĚLI I CELÝ NÁSLEDUJÍCÍ TÝDEN!

Ke stažení: Ohlášky v doc., 112 kB; Ohlášky v pdf., 90 kB

Chraňte se před chamtivostí. (Lk 12,15)