Hlavní menu:


7. neděle v mezidobí

18.02.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky
ohlášky farnosti

1. Dnes je 7. neděle v liturgickém mezidobí
2. V úterý je nezávazná památka sv. Petra Damianiho, biskupa a učitele církve.
Příští neděle je 1. neděle postní.

3. Sbírka dnešní neděle: na svatopetrský haléř.

4. Ve středu je Popeleční středa, den přísného postu. Mše sv. bude ráno v 7:30 v kostele sv. Jana Nepomuckého. Večerní mše sv. v 18:00 bude v arciděkanském kostele. Před ní od 17:00 bude modlitba sv. růžence, od 17:30 potom zpívané nešpory.
Při obou mších se bude žehnat a udělovat popelec.
Popeleční středou začíná doba postní. Doba postní je příležitostí člověka se více přiblížit Bohu vlastní duchovní obnovou, vnitřním obrácením se, jehož prostředkem je právě půst. Liturgie této doby nás vede k větší soustředěnosti, sebeovládání, kajícnosti a smírnému odčiňování hříchů.

Postní předpisy:
Na Popeleční středu a Velký pátek je předepsán tzv. přísný půst – půst újmy v jídle. Každý křesťan se na Popeleční středu a Velký pátek může najíst dosyta jen jedenkrát za den. Tento půst neplatí pro mladší 18 let, starší 60 let nebo nemocné. (Půst zdrženlivosti platí pro starší 14 let.)

5. Postní doba je obdobím přípravy na Velikonoce. Obzvlášť v tomto čase křesťané prohlubují svůj vztah k Bohu, bližním a sobě samému skrze modlitbu, půst a konání milosrdných skutků. Česká katolická charita připravila výborný způsob, jak je možné prakticky vykonávat právě konání milosrdných skutků.

Jedním z prostředků je tzv. postní almužna. Tak jako v předešlých letech je možné si vzadu na stolku rozebrat papírové postní kasičky – „postničky“, do kterých můžete celou postní dobu u vás doma vhazovat svou almužnu. Na začátku velikonoční doby se kasičky zde v kostele vyberou a jejich výtěžek bude zaslán skrze Charitu potřebným lidem.

Projevme svou křesťanskou lásku postní almužnou těm, kteří toho opravdu potřebují!

6. Ve čtvrtek se v naší farnosti koná vikariátní konference – setkání kněží a jáhnů z okolí Mladé Boleslavi. Srdečně vás při této příležitosti zveme na mši sv., která začne v 9:30 hod. v kostele sv. Jana Nepomuckého.

7. V době postní se před páteční mší svatou budeme modlit společnou křížovou cestu od 17:15hod. Během ní je možné také přistoupit ke svátosti smíření. Z důvodu velké zimy se páteční křížová cesta i mše sv. budou konat v kostele sv. Jana Nepomuckého (až do odvolání).

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary finanční či věcné.
Přejeme vám všem radostnou a ničím a nikým nerušenou neděli!

Ke stažení: 7.-nedele-v-mezidobi-Popelecni-streda.doc, 30 kB


Biblický citát na dnešní den
Co mi může udělat člověk? (Ž 56,12)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |