7. neděle velikonoční

16.05.2013, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky tohoto týdne
z neděle 12. května 2013

Dnes slavíme 7. neděli velikonoční.

Památky a slavnosti tohoto týdne:
Pondělí: Panny Marie Fatimské
Úterý: Svátek sv. Matěje, apoštola
Čtvrtek: Slavnost sv. Jana Nepomuckého, kněze a mučedníka, hlavního patrona Čech
Sobota: Sv. Jana I., papeže a mučedníka
Příští neděle: Slavnost Seslání Ducha Svatého.

1. V úterý se koná další přednáška křesťanské akademie, tentokrát s Mgr. Jiřím Bartošem Sturcem. Tématem bude Piaristické gymnázium v Kosmonosech a Mladé Boleslavi – o historickém i duchovním odkazu. Začátek v 19:00, pozor: na jiném místě než obvykle: v modlitebně Adventistické církve v Dukelské ulici.

2. Ve středu bude biblická hodina, opět pokračujeme s texty v 19:00 na faře tam, kde jsme minule přestali.

3. Ve čtvrtek, na Slavnost Sv. Jana Nepomuckého, se koná v našem kostele pouť, bude mše sv. v 7:30 a v 18:00, obě v kostele sv. Jana Nepomuckého. Od 17:00 se budeme modlit růženec, v 17:30 budou slavnostní nešpory. Po mši sv. pak litanie ke sv. Janu.

4. V pátek a v sobotu se v Liberci koná oblastní setkání mládeže od 14 let. Je třeba se ale na něj přihlásit.

5. V sobotu v 18:00 se koná v kostele sv. Jana Nepomuckého Svatodušní vigilie (světelný průvod, prodloužená bohoslužba slova).

6. V neděli nás navštíví národní ředitel papežským misijních děl z Ugandy. Mše sv. s ním bude v 9:00. Po mši sv. se uskuteční beseda na faře.

7. Každý den po mši sv. se budeme modlit svatodušní novénu. Májové pobožnosti proto tento týden nebudou – s výjimkou středy, kdy se po svatodušní novéně ještě pomodlíme bavorské litanie. Zveme tímto děti, aby je přišly zazpívat. Sraz na kůru před 18. hod.

8. Noc kostelů letos proběhne dne 24.5.

9. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné dary.

Přejeme vám všem požehnanou dobu velikonoční a opravdovou radost ze Zmrtvýchvstalého Krista.

Ke stažení: 7.-nedele-velikonocni-2.doc, 25 kB

Ježíš vešel jako host. (Lk 19,7)