Květná neděle

27.03.2010, autor: Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 28. března 2010

1. Dnes slavíme Květnou neděli.

2. Ve Svatém týdnu budou bohoslužby pravidelně až do středy.

3. Na Zelený čtvrtek bude mše sv. (památka poslední večeře Páně) v 18:00 hod. v arciděkanském kostele. Po skončení mše sv. bude modlitba kompletáře a adorace v Getsemanské zahradě – asi do 22. hodiny.

4. Na Velký pátek – den přísného postu – se bude konat pro děti a mládež pobožnost křížové cesty pod vedením pana katechety Němečka. Křížová cesta povede městem a okolím. Sraz účastníků je ve 12:00 hod. na zastávce MHD u soudu na náměstí Republiky. V případě nepříznivého počasí se poté přesuneme do kostela. Ukončení křížové cesty se předpokládá kolem 14. hod. v arciděkanském kostele. Všichni jsou srdečně zváni!

Na Velký pátek bude arciděkanský kostel zcela otevřen od 14:30 hod.

Od 16:30 bude se konat pobožnost křížové cesty v parku u kostela sv. Havla (při nepřízni počasí v arciděkanském kostele).

Od 18:00 začnou v arciděkanském kostele Obřady Velkého pátku. Po jejich skončení bezprostředně následuje modlitba kompletáře.

Tento den nebudou žádné ranní bohoslužby.

5. Na Bílou sobotu bude od 9:00 hod po celý den otevřen arciděkanský kostel k uctění Božího hrobu.

Od 19:00 se budeme modlit nešpory.

6. Ve 20:00 hod. začnou v arciděkanském kostele slavnostní obřady a mše sv. noční vigilie Zmrtvýchvstání Páně. Na začátku bohoslužby se shromáždíme před kostelem, kde začneme žehnáním ohně.

7. Příští neděli slavíme Zmrtvýchvstání Páně – Boží hod velikonoční. Mše sv. budou v 9:00 hod., v 10:45 hod. a večer v 18:00 hod. Tento den bude také mimořádně mše sv. na sídlišti v 16:00 hod.

8. Sbírka z minulé neděle vynesla 12 416,- Kč. Je určena na restaurování sochy Panny Marie z kazatelny (arciděkanského kostela).

9. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné dary.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý svatý týden.

Ke stažení: ohlasky-kvetna-nedele.doc, 111 kB

Pokoj tomuto domu. (Lk 10,5)