Květná neděle

22.03.2013, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Farní ohlášky tohoto týdne
z neděle 24. března 2013

1. Dnes slavíme Květnou neděli.

2. Ve Svatém týdnu budou bohoslužby pravidelně až do středy. Ve středu bude setkání nad životem z víry (dříve seniorské setkání) na faře v 19:00.

3. Úklid kostela bude probíhat ve čtvrtek v 14:00.

4. Na Zelený čtvrtek bude mše sv. (památka poslední večeře Páně) v 18:00 hod. v arciděkanském kostele. Po skončení mše sv. bude modlitba kompletáře a adorace v Getsemanské zahradě – asi do 22. hodiny.
5.
Na Velký pátek – den přísného postu – bude arciděkanský kostel zcela otevřen od 14:30 hod.

Od 16:30 bude se konat pobožnost křížové cesty v parku u kostela sv. Havla (při nepřízni počasí v arciděkanském kostele).

Od 18:00 začnou v arciděkanském kostele Obřady Velkého pátku. Po jejich skončení bezprostředně následuje modlitba kompletáře (prodloužená).

Tento den nebudou žádné ranní bohoslužby.

6. Na Bílou sobotu bude od 9:00 hod po celý den otevřen arciděkanský kostel k uctění Božího hrobu.

Od 18:00 se budeme modlit nešpory.

Prosíme, zapište se na hlídání kostela, aby mohl být otevřen.

7. Ve 19:00 hod. začnou v arciděkanském kostele slavnostní obřady a mše sv. noční vigilie Zmrtvýchvstání Páně. Na začátku bohoslužby se shromáždíme před kostelem, kde začneme žehnáním ohně.

8. Příští neděli slavíme Zmrtvýchvstání Páně – Boží hod velikonoční. Mše sv. budou v 9:00 hod., v 10:45 hod. a večer v 18:00 hod. Tento den bude také mimořádně mše sv. na sídlišti v 16:00 hod.

9. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a finanční či věcné dary.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý svatý týden.

Ke stažení: kvetna-nedele-1.doc, 27 kB

Hospodin přeje dobro. (Ž 85,13)