Hlavní menu:


Na prahu doby postní

14.02.2010, autor: M. Mareš, kategorie: Duchovní
Pilotní projekt Postní almužna

V naší farnosti budeme účastni pilotního projektu Postní almužny. Postní almužna by měla být výrazem našeho odhodlání měnit sami sebe prostřednictvím pomoci druhým. V tomto způsobu prožívání postní doby je skrytý hluboký sociální rozměr křesťanské víry. Postní almužna nemá být prostředkem k "léčbě našeho špatného svědomí", ale měla by být výsledkem snahy obohatit náš dosavadní způsob života. Půst totiž obnovuje naše duchovní síly a umožňuje nám vnímat Krista skrze potřeby našich bližních v nouzi. Zájemci o aktivní účast v projektu Postní almužna naleznou detailnější informace v příloze.

Ke stažení: Postni_almuzna_dopis_farnostem-1.pdf, 117 kB


Biblický citát na dnešní den
Je mnoho povolaných. (Mt 22,14)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |