Projekt na přestavbu fary schválen

01.01.2012, autor: P. Ing. Mgr. Pavol Poláček, kategorie: Obecné info

Úřad regionální rady soudržnosti Střední Čechy schválil na svém zasedání dne 21. 12. 2011 projekt "Přestavba římskokatolické fary v Mladé Boleslavi".
Celkové náklady projektu jsou 6 575 919,- Kč a zahrnují v sobě přestavbu podkroví a sklepa a vybavení těchto prostor mobiliářem. V rámci projektu se stane také fara bezbariérovou.
Celková dotace z dotačního programu činí 5 626 356, 30 Kč. Spoluúčast naší farnosti je pak 949 562,7036 Kč. Pomoc na tuto spoluúčast jsme získali z německého fondu Renovabis, a to ve výši 460 000 Kč. Více jak 100 000,- Kč jsme získali z darů na tento účel. Tímto všem dárcům velice děkujeme. Děkujeme také všem, kteří nás podporují v modlitbách. Žádost o tuto dotaci jsme psali více jak rok a v roce 2012 nás pak čeká samotná realizace. Budeme rádi, pokud v modlitbách zůstanete s námi i nadále.
Po přestavbě vznikne v podkroví fary několik místností, volně oddělitelných posuvnými dvěřmi, sociální zařízení a kuchyňka. Prostory budou vybaveny promítací a další technikou.
V prostorách sklepa pak vznikne promítací sál pro konání různých přednášek, hudebních minikocertů atd.. Pro malé děti zde bude umístěn velký multifunkční stůl, který obsahuje různé hry. V části bude minibar s možností občerstvení a přípravy dobré kávy, zejména jako možnost pro rodiče, kteří na své děti čekají, když mají výuku náboženství.

Jak úžasná jsou tvá díla! (Ž 66,3)