Slavnost Ježíše Krista Krále

20.11.2010, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

Ohlášky 21. listopadu 2010

1. Dnes slavíme Slavnost Ježíše Krista Krále. Dnešní sbírka je na pojištění církevního majetku.

V tomto týdnu si připomeneme tyto památky a svátky:
Pondělí: Sv. Cecílie, panny a mučednice
Úterý: Sv. Klementa I., papeže a mučedníka
Středa: Památka sv. Ondřeje Dung-Laca, kněze, a druhů, mučedníků
Čtvrtek: Sv. Kateřiny Alexandrijské, panny a mučednice

Příští neděle je 1. neděle adventní (začíná nedělní cyklus čtení A). Při každé mši sv. bude možné požehnat vaše domácí adventní věnce.

Od příští neděle začíná zimní pořad bohoslužeb: všechny večerní mše sv. a adorace budou v kostele sv. Jana Nepomuckého.

2. V sakristii nebo na faře je možné zakoupit stolní kalendáře, kalendáře na čtení i visací kalendáře.

3. Příští neděli by měl přijet knihkupec z Karmelitánského nakladatelství. Mezi dopoledními mšemi sv. a zřejmě i potom bude možné zakoupit knihy např. jako vánoční dárky…

4. Správa uprchlických zařízení v Bělé pod Bezdězem se obrátila na naši farnost s prosbou o uspořádání sbírky obuvi včetně pantoflí a ponožek bez věkového omezení, punčocháčů a oblečení pro děti od 0 do 7 let. Zimní oblečení pro věk 16 až 50 let. Také sbírají stolní hry. Sbírka těchto čistých a použitelných věcí se uskuteční 2. neděli adventní (5. prosince).

5. Přijměte pozvání do mateřského centra na besedu s P. Pavlem na pátek 26.11. (od 10:00)

6. V sobotu 27.11. zve MC na výrobu adventních věnců . Akce se bude konat na 5. ZŠ od 9.30. S sebou základ pro věnec, svíčky a stojánky na ně. K dispozici bude chvojí a materiál na zdobení. Vstupné 30 Kč, náročnější materál bude zpoplatněný. Viz též příloha.

7. Podle přání svatého otce Benedikta se také v naší farnosti uskuteční 27.11. vigilní modlitební slavnost za počatý lidský život. K vigilii, kterou bude svatý otec sloužit v Římě, se tak přidáme i my. Součástí bude adorace, sv. růženec a nešpory. Začátek bude v 17:00 hod – v kostele sv. Jana Nepomuckého.

8. Prosíme všechny rodiče dětí, aby si na příští neděli s dětmi připravili nebo vyrobili lampu se svíčkou, abychom děti mohli na začátku mše sv. přicházet v adventním průvodu. Papírové lampy z loňska jsou jen v omezeném počtu a funkčnosti.

9. Rezervujte si sobotu 4.12. na farní duchovní obnovu, kterou povede P. Michal Podzimek.

10. Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby, věcné a květinové dary. Také děkujeme těm, kteří přispívají na projekt dostavby fary.

Přejeme vám všem radostnou a pokojnou neděli i celý následující týden.

Ke stažení: ohlasky-Slavnosti-Jezise-Krista-Krale-2.pdf, 48 kB; AdventniVence.pdf, 229 kB

Chraňte se před chamtivostí. (Lk 12,15)