Slavnost Seslání Ducha svatého

26.05.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie: Ohlášky

1. Dnes slavíme Slavnost Seslání Ducha svatého. Tímto končí velikonoční období a začíná liturgické mezidobí, které potrvá až k Adventu. Dnes je ještě mše sv. ve Vinci v 15:00hod.
Svátky a památky tohoto týdne:
Středa: Svátek sv. Zdislavy, hlavní patronky diecéze
Čtvrtek: Svátek Navštívení Panny Marie
Pátek: Památka sv. Justina, mučedníka
Sobota: Sv. Marcelina a Petra, mučeníků

Příští neděle: Slavnost Nejsvětější Trojice

2. Tento pátek je prvním pátkem v měsíci. Taktéž sobota je první v měsíci: mše sv. v sobotu bude ráno v 8:00 hod.
V 9:00 hod. se koná první svatá zpověď dětí v arciděkanském kostele. Taktéž je velice vhodné, aby se na tuto slavnost duchovně připravili i rodiče. První svaté přijímání se bude udělovat na mši sv. příští neděli v 10:30hod.
3. Setkání rodin se tuto sobotu výjimečně NEKONÁ.

4. Prosíme dobrovolníky, kteří by mohli pomoci při hlídání na Noci kostelů, aby se na stolečku uprostřed kostela zapsali. Je třeba, aby vždy bylo přítomno více osob (přidělování razítek, počítání návštěvníků … ). Noc kostelů se koná již tento pátek!

5. V tento pátek bude večerní mše sv. výjimečně již v 17:00 hod. a v kostele sv. Jana Nepomuckého (z důvodu Noci kostelů)

6. Řád františkánů již dlouhá léta zaštiťuje a duchovně provází věřící, kteří se již dříve přihlásili mezi členy tzv. „Rytířstva Neposkvrněné“. Tito věřící, nosící vždy u sebe medailku Neposkvrněné Matky Boží každý den prosí o její ochranu v krátké rytířské modlitbě. Kdo by se chtěl připojit a vstoupit do řad rytířstva, má nyní možnost se přihlásit, buď na faře, nebo u Ing. Jaroslava Tojšla. Nejedná se o nějaký klášterní řád, ale o obyčejné otce, matky i svobodné, kteří se jen spojují ve stejné modlitbě.
Ti, co již v této skupince jsou, prosíme, aby své členství oznámili na faře, abychom věděli, kolik nás tu je.

7. Zveme všechny děti od 7 let na farní tábor, který se uskuteční ve dnech 11. – 18. 8. v Drhlenech. Přihlášky je možné si vyzvednout v zákristii. Prosím odevzdejte je nejpozději do 10.6.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary i zapojení se do života farnosti.
Přejeme požehnanou neděli.

Ke stažení: seslani-Ducha-svateho-1.doc, 30 kB

Bůh pro mě dokončí, co začal. (Žl 138,8)