Hlavní menu:


1. neděle postní

25.02.2012, autor: P. Kamil Škoda, kategorie:
ohlášky farnosti

Farní ohlášky z neděle 26. února 2012

1. Dnes je 1. neděle postní.
Příští neděle je 2. postní.

2. Postní doba je obdobím přípravy na Velikonoce. Obzvlášť v tomto čase křesťané prohlubují svůj vztah k Bohu, bližním a sobě samému skrze modlitbu, půst a konání milosrdných skutků. Jedním z prostředků skutků milosrdenství je tzv. postní almužna. Tak jako v předešlých letech je možné si vzadu na stolku rozebrat papírové postní kasičky – „postničky“, do kterých můžete celou postní dobu u vás doma vhazovat svou almužnu. Na začátku velikonoční doby se kasičky zde v kostele vyberou a jejich výtěžek bude zaslán skrze Charitu potřebným lidem.

Projevme svou křesťanskou lásku postní almužnou těm, kteří toho opravdu potřebují!

3. Toto úterý se bude konat setkání farní rady, v 19:00 na faře.

4. Ve středu bude biblická hodina v 19:00 na faře.

5. Tento pátek je prvním pátkem v měsíci. V době postní se před páteční mší svatou modlíme společnou křížovou cestu od 17:15hod. Během ní je možné také přistoupit ke svátosti smíření. Z důvodu velké zimy se páteční křížová cesta i mše sv. prozatím konají v kostele sv. Jana Nepomuckého (až do odvolání).

6. Tato sobota je první sobotou v měsíci. Mše sv. bude v kostele sv. Jana Nepomuckého v 8:00 hod. Po ní bude následovat setkání rodin. Všechny rodiny jsou srdečně zváni – ať už s dětmi, nebo bez dětí.

7. V muzeu na mladoboleslavském hradě se v těchto dnech koná výstava s názvem POUTNÍČE, ZDE CHVÍLI STŮJ. Jedná se o výstavu fotografií drobných sakrálních památek na Mladoboleslavsku (Božích muk, křížů, plastik atd.) s informativními texty a dalšími dokumenty. Výstava potrvá do 18. března.

8. Blíží se nám také farní postní duchovní obnova, bude se konat v sobotu 17.3.

9. I letos se připravovalo na přijetí křtu několik dospělých. Jejich představení farnosti a také všechny obřady, jimiž se připravují při mši sv. na svůj křest během postní doby, se budou konat při nedělních večerních bohoslužbách. Pamatujme na tyto katechumenky ve svých modlitbách.

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary finanční či věcné. Prosíme, nenoste v době postní květiny na hlavní oltáře, oltáře mají být v tuto dobu bez výzdoby (s výjimkou 4. postní neděle).
Přejeme vám všem radostnou a ničím a nikým nerušenou neděli! Děkujeme všem, kteří se zúčastnili vikariátní mše sv., nebo při ní vypomohli.

Ke stažení: 1.-nedele-postni.doc, 29 kB


Biblický citát na dnešní den
Nedělejte si starosti.   (Mt 10,19)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |