Hlavní menu:


5. neděle v mezidobí - neděle před půstem

09.02.2013, autor: P. Kamil Škoda, kategorie:
ohlášky farnosti

Farní ohlášky tohoto týdne
z neděle 10.února 2013

Dnes slavíme 5. neděli v mezidobí.
Pondělí: Panny Marie Lurdské – světový den nemocných
Příští neděle: 1. neděle postní

1. V úterý se koná další přednáška Křesťanské akademie. Tématem je Biomedicína a křesťanská etika. Přednášet bude doc. Jindřich Halama. Začátek v 19:00 v modlitebně evangelické církve v Husově ulici.

2. Ve středu je Popeleční středa, den přísného postu. Mše sv. bude ráno v 7:30 v kostele sv. Jana Nepomuckého. Večerní mše sv. v 18:00 bude v arciděkanském kostele. Před ní od 17:00 bude modlitba sv. růžence, od 17:30 potom zpívané nešpory.
Při obou mších se bude žehnat a udělovat popelec.

Popeleční středou začíná doba postní. Doba postní je příležitostí člověka se více přiblížit Bohu vlastní duchovní obnovou, jejímž prostředkem je právě půst. Liturgie této doby nás vede k větší soustředěnosti, sebeovládání, kajícnosti a smírnému odčiňování hříchů.
Vnitřní obrácení člověka také následuje vnější projev – půst.

Vnější půst člověka je projevem vnitřního obrácení. Na Popeleční středu a Velký pátek je předepsán tzv. přísný půst – zahrnující také půst újmy v jídle. Každý křesťan se na Popeleční středu a Velký pátek může najíst dosyta jen jedenkrát za den. Tento půst neplatí pro mladší 18 let, starší 60 let nebo nemocné. (Půst zdrženlivosti od masa platí pro starší 14 let.)

3. Všechny pátky v době postní bude večerní mše sv. v 18:00hod. v arciděkanském kostele. Před páteční mší sv. od 17:15hod. se budeme modlit pobožnost křížové cesty.

4. Příští neděle je 1. neděle postní. V tento den se bude udělovat popelec těm, kteří jej nemohli přijmout na Popeleční středu.

5. Biskup Jan Baxant vyhlašuje ve spojení se svatým otcem možnost získat plnomocné odpustky na letošní světový den nemocných. Kromě 3 obvyklých podmínek (svátost smíření, eucharistie, modlitba na úmysly svatého otce), je třeba se zúčastnit mše sv. v kterémkoliv farním kostele pomodlit se s úmyslem světového dne nemocných Vyznání víry, Otčenáš a mariánskou modlitbu. Proto pondělní mše sv. ráno i večer budou výjimečně v arciděkanském kostele.
Odpustky dále může získat také ten, kdo se tento den v čas bohoslužeb stará o nemocné. Podobně i ten, kdo pro svou nemoc či stáří nemůže být na mši sv. Podrobnosti o těchto možnostech na nástěnce.

1. Dnes se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie duchovní varhanní koncert na podporu krevního barometru. Začátek v 17:00 hod. Zpěvem obohatí sopranistka Lucie Vaníčková-Linhartová a slovem Mojmír Maděrič. na varhany hraje Ondřej Mucha. Celý program visí na nástěnce.

2. Ve středu bude na faře setkání nad životem z víry – (původně „setkání seniorů“) – tedy nejen pro seniory. Začátek v 19:00 hod.

3. Nabídka pro manžele: v rámci Národního týdne manželství (probíhá tento týden) se uskuteční ve čtvrtek po mši sv. v kostele modlitba za manžele. Srdečně zveme manželské páry ale i ostatní věřící k této modlitbě. Na stolečku vzadu si také vezměte domů letáček, nezávisle na tom, jestli se budete moci uskutečnit modlitby. Na nástěnce je plakátek a odkaz na www stránky.

4. Příští neděli bude také mše sv. v mimořádné formě liturgie („předkoncilní“, 14:00, arciděkanský kostel).

Duchovní správa vám všem děkuje za vaše modlitby a dary i zapojení se do života farnosti. Hezkou neděli a požehnaný vstup do svatopostní doby!

Ke stažení: 5.-nedele-v-mezidobi-pred-postni-dobou.doc, 30 kB


Biblický citát na dnešní den
Vydávejte svědectví.   (J 15,27)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |