Hlavní menu:


Letní farní tábor v Drhlenech 2008

06.09.2008, autor: Monika Černá, kategorie: Stalo se
Letní farní tábor v Drhlenech 2008
pohledem hlavní vedoucí

Letošní farní tábor se uskutečnil v malebné vesničce Drhleny u Kněžmostu.
Konal se třetí týden v srpnu od 16. – 23. 8. 2008. Ubytovaní jsme byli v prostorách ČOS (Česká obec Sokolská), kde jsme ocenili prostorné hřiště a skvělé zázemí včetně vybavení. Sociální zařízení nebylo pravda nejmodernější, ale pro naše účely zcela dostačovalo.

Ubytovna se během našeho pobytu proměnila v letní kino, ve kterém jsme každý den promítali část filmu Ať žijí duchové. To bylo také téma našeho tábora.
Všichni účastníci obdrželi týdenní vstupenku, na které postupně přibývali jednotlivé projekce.
Každý den – dle ukázek z filmu - jsme plnili různé disciplíny a úkoly.

Podpisem v hladomorně, stejně jako ve filmu, jsem zahájili opravu našeho virtuálního hradu. Mezi další zajímavé úkoly patřila např. chůze v brnění. Jedna rytířská košile vážila celých 20 kg, ale naši šikulové si i s tímto úkolem věděli rady. Zde vynikli především Kája Balej a Katka Němečková, kteří měli nejrychlejší časy.

Mimo tuto etapovou hru mohly děti svými vědomostmi získat jednotlivé hrady, a to tak, že se o každém hradu naučili to nejdůležitější z historie, architektury nebo současnosti. Úroveň znalostí prověřovala komise, která se skládala z vedoucích. Vybrali jsme 14 hradů ze Středočeského kraje. Nad naše očekávání se všichni pilně a s vervou zapojili - i ti nejmenší – dokonce i čtyřletá Salinka získala 2 hrady, které si hrdě nalepila na hrací kartu. Všech 14 hradů hravě získali Katka, Veronika a Lukáš Němečkovi. Za nimi se umístili Vojta Balon a Pavel Bernát.

Organizaci her na hřišti, v lese a v klubovně měli na starosti vedoucí – zejména Ivo Mladenov, který překvapoval velkou zásobu her.
Nezapomenutelnou stezku odvahy pro starší děti připravili – Katka Chomjaková, Veronika Majerová a Mirek Elsner.

Každá hra má své vyvrcholení a zde tomu nebylo jinak:
- na 1. místě se umístnila Katka Němečková a Jeník Němeček
- na 2. místě Luboš Chomjak a Kája Balej
- na 3. místě se umístnily Simonka Chomjaková a Bětuška Janečková.

Nesmím opomenout ani naše kuchařky. Šéfkuchařka Alenka Němečková si k sobě letos přizvala Blanku Elsnerovou a Martu Šenkýřovou. Za jejich péči a spokojené žaludky jim ještě jednou děkuji.

Na táboře byl s námi i náš kaplan P. Radek Vašínek, který měl na starosti naše duchovní potřeby. Naučil nás také několik nových pokřiků před jídlem – což mělo velký úspěch.
Každý den jsme se zamýšleli a rozebírali jednotlivé rytířské vlastnosti a ctnosti.

Závěrem bych chtěla poděkovat rodičům za vyslání svých dětí a důvěru k nám.
A také všem vedoucím a kuchařkám, kteří obětovali svůj volný čas a energii a všem účastníkům za milou společnost. Věřím, že se příští rok opět setkáme.

Fotogalerie na vlastních webových stránkách www.paskal.cz.


Biblický citát na dnešní den
Pozor, abyste se nenechali svést. (L 21,8)
Římskokatolická farnost - arciděkanství Mladá Boleslav | Tel.: 326 324 115 | E-mail: rkfarnost_mb@centrum.cz
© Design, redakční systém Navi4D: WebDesignum.cz 2007 |