Ať vidím!

22.11.2008, autor: M. Mareš, kategorie: Stalo se
Radujme se z nového biskupa

Mons. Janu Baxantovi bylo dnes v katedrále sv. Štěpána uděleno biskupské svěcení. Autobus boleslavských farníků byl v Litoměřicích dostatečně brzy na to, abychom mohli být při obřadu opravdu velice blízko našemu novému pastýři. Biskup Jan byl milý, srdečný a přátelský, vzhlížíme k němu s nadějí ve změny, které naše diecéze potřebuje. Za laiky dostal kytici deseti různobarevných růží, symbolizující 10 vikariátů naší diecéze. On bude tím, kdo nás bude vázat k sobě navzájem a tím i k Bohu.
Na začátku naší společné cesty nám biskup Jan připomenul slova z Evangelia sv. Jana: Ježíš řekl: Já jsem světlo světa. Kdo mně následuje, nebude chodit v temnotě, ale bude mít světlo života (Jan 8, 12). Co jsem sám poznal, osobně zakusil, tisíckrát si ověřil, to Vám svěřuji jako výzvu. Spolehněte se na Krista, a to i v běžných okolnostech života. Nechte se ubezpečit, že jen On osvěcuje Vaši cestu světem a září i do Vašeho nitra. Nechtějte chodit potmě, vyhlížejte jasný nebeský cíl!
Modleme se, ať biskup Jan v duchu svého hesla „Ať vidím!“ moudře vede naši diecézi.